Roszady w kadrze Kalabera

Badaniami w Instytucie Sportu w Warszawie 19 lipca kadra hokeistów spotka się z nowym sztabem, którym kieruje selekcjoner Robert Kalaber, zaś jego współpracownikami są Tomasz Demkowicz, Artur Ślusarczyk, odpowiadający za bramkarzy Arkadiusz Sobecki oraz analityk Ireneusz Jarosz.


Po badaniach kadrowicze pozostaną w stolicy przez tydzień i będą trenowali oraz zapoznawali się z zasadami nowego selekcjonera.

Kadra została ogłoszona nieco wcześniej, jednak zgodnie z naszymi przypuszczeniami doszło w niej do wielu zmian. W Warszawie nie pojawią się zawodnicy, którzy występują w klubach zagranicznych, czyli Ondrej Raszka, Marcin Kolusz, Paweł Dronia, Oskar Jaśkiewicz, Aron Chmielewski, Krystian Dziubiński i Paweł Zygmunt.

– Doszliśmy do wniosku, że nie możemy zakłócać im cyklu przygotowań klubowych, bo walczą o miejsca w drużynach. Dla nich to niezwykle ważny okres, a my znamy ich umiejętności oraz możliwości. Oczywiście, że z nich nie rezygnujemy, bo są ważnymi postaciami w kadrze – wyjaśnia Robert Kalaber.

Podczas tygodniowego zgrupowania nie pojawią się również bramkarz John Murray oraz Bartłomiejowie – Pociecha i Neupauer.

– John jeszcze nie wrócił z USA, bo tak wcześniej ustalił z GKS-em Tychy, ale pozostaje golkiperem nr 1 reprezentacji. Natomiast Neupauera zatrzymały sprawy rodzinne, zaś Pociecha nie występował w kadrze Valtonena i rozmawia z nami o powrocie. Nie wiem jednak, w jakim kierunku to się potoczy – dodał selekcjoner.

W tej sytuacji w kadrze znaleźli się dwaj młodzi bramkarze Kamil Lewartowski i Michał Czernik, obrońcy Olaf Bizacki, Oskar Krawczyk, Miłosz Noworyta i Mateusz Zieliński oraz napastnicy Bartosz Fraszko, Filip Starzyński, Radosław Sawicki i Damian Tyczyński.

– Nie ukrywam, że mamy problemy z obrońcami i dlatego nominację otrzymało czterech perspektywicznych zawodników. Chciałbym im się przyjrzeć z bliska, jak pracują i się zachowują, będą mogli też poznać rygory, jakie będą obowiązywały w kadrze. Natomiast napastnicy mieli już okazje występować w reprezentacji, poza najmłodszym Tyczyńskim. Będzie obowiązywała pełna profesjonalizacja i chciałbym, by zasady poznała szeroka grupa potencjalnych reprezentantów – zapowiada Kalaber, przebywający na urlopie w ojczystej Słowacji.


Kadra biało-czerwonych

Bramkarze: Michał Kieler (Stoczniowiec Gdańsk), Sebastian Lipiński (Re-Plast Unia Oświęcim), Kamil Lewartowski (GKS Tychy), Michał Czernik (Zagłębie Sosnowiec).

Obrońcy: Mateusz Bryk, Kamil Górny, Arkadiusz Kostek i Jakub Michałowski (wszyscy JKH GKS Jastrzębie), Bartosz Ciura i Olaf Bizacki (obaj GKS Tychy), Oskar Krawczyk, Maciej Kruczek, Patryk Wajda i Mateusz Zieliński (wszyscy GKS Katowice), Jakub Wanacki i Miłosz Noworyta (obaj Re-Plast Unia).

Napastnicy: Noureddine Bettahar (bez klubu), Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Szymon Marzec i Patryk Wronka (wszyscy GKS Tychy), Bartosz Fraszko, Patryk Krężołek, Grzegorz Pasiut, Mateusz Michalski i Filip Starzyński (wszyscy GKS Katowice), Damian Kapica (bez klubu), Alan Łyszczarczyk (bez klubu), Dominik Paś, Radosław Sawicki, Maciej Urbanowicz i Kamil Wałęga (wszyscy JKH GKS), Martin Przygodzki (Re-Plast Unia), Damian Tyczyński (bez klubu).

Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

Komentarze