Ruch Chorzów. Kibice wytrzymali ciśnienie

Komisja Dyscyplinarna PZPN na czwartkowym posiedzeniu odroczyła o tydzień decyzję dotyczącą ukarania Ruchu za niedawne pucharowe derby z Górnikiem Zabrze, podczas których doszło do zwarcia z ochroną, 2 kibiców wbiegło na murawę, a na trybunach odpalono spore ilości pirotechniki.


To opóźnienie wyroku było dobrą wiadomością, bo dawało chorzowianom pewność, że nie będzie ingerencji w pojemność stadionu na piątkowy hit z Zagłębiem, ale i złą wiadomością, bo w razie jakichkolwiek ekscesów kara z pewnością byłaby ostrzejsza i zapewne bardzo dotkliwa.

Środowisko decyzyjnych kibiców ostatecznie wytrzymało ciśnienie, zrezygnowało w piątek z rac, na trybunach było spokojnie, poza wymianą „uprzejmości” z fanatykami Zagłębia, którzy w liczbie ponad 500 wypełnili sektor gości.

Na mecz sprzedały się wszystkie bilety (9300), a gdy oba zespoły wychodziły na murawę, fani Ruchu zaprezentowali oprawę w żółto-niebieskich barwach „Nie ma drugiyj takiyj ziymi by my byli szczynśliwszymi” oraz transparentem „Górny Ślonsk”. Teraz przy Cichej we względnym spokoju mogą czekać na czwartkowe wieści z PZPN.


Fot. Tomasz Kudala/PressFocus