Ruch Chorzów. Pożegnanie z Paszkiem

Dziś „Niebiescy” odbędą pierwszy trening pod wodzą Jarosława Skrobacza.


W nowym sezonie zawodnikiem Ruchu nie będzie już Daniel Paszek. 28-latek, od zawsze deklarujący się jako kibic „Niebieskich” trafił na Cichą po spadku do III ligi z Rozwoju Katowice. Rozegrał ponad 50 meczów, zdobył 6 bramek.

– Od małego moim marzeniem była gra w Ruchu. To się spełniło. Co prawda w III lidze, nie w ekstraklasie, ale liga była nieważna. Najistotniejsze, że mogłem występować przy Cichej – mówi Paszek, którego kontrakt wygasł 30 czerwca i nie został przedłużony. W klubie deklarowano, że decyzja odnośnie przyszłości skrzydłowego może być podjęta już przez nowego trenera Jarosława Skrobacza, ale ostatecznie dziś piłkarz nie rozpocznie okresu przygotowawczego z zespołem.

– Dziękuję za te dwa sezony kibicom, drużynie, działaczom i życzę kolejnego awansu. Zabolało mnie jednak, że miałem dalej się pokazywać, skoro uważam, że przez dwa lata coś dobrego do zespołu wniosłem. Myślę, że byłoby lepiej, gdyby nie kontuzja zapalenia spojenia łonowego, z którą borykałem się od kilku miesięcy. Przez pół roku nie mogłem grać i trenować na 100 procent, brałem leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, antybiotyk. Nie chcę się jednak wybielać. Mam nadzieję, że wyczerpałem już limit pecha. Teraz, jeśli trzeba, jestem w stanie nawet zejść o dwa poziomy rozgrywkowe. Mam co robić w życiu – podkreśla Daniel Paszek, kończąc krótko: „Do zobaczenia na trybunach”…Paszek to pierwszy tak istotny zawodnik – choć nie zawsze mający status podstawowego – którego odejście ogłosił tego lata Ruch. Przesądzone jednak wydaje się też pożegnanie z Mariuszem Idzikiem. Najlepszy napastnik „Niebieskich” nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu i liczy na przenosiny do wyższej ligi. Wcześniej informowano o rozstaniach z Jakubem Słotą czy Anatolijem Kozłenką, a już w trakcie rozgrywek za porozumieniem stron rozwiązano umowę z Bartoszem Guzdkiem.

Dzisiaj chorzowianie zaczynają przygotowania do sezonu II ligi. Pierwszy trening pod okiem Jarosława Skrobacza i nowego sztabu odbędą przed południem na boisku przy ul. Pokoju. Pierwszy raz też w zespole pojawią się zakontraktowani tego lata zawodnicy: Tomasz Dyr (Ślęza Wrocław), Przemysław Szkatuła (Pniówek 74 Pawłowice) i Filip Żagiel (Polonia Bytom). Cała trójka w poprzednim sezonie walczyła przeciwko Ruchowi na boiskach III ligi. Testowany ma być też bramkarz Polonii Krzysztof Kamiński, a chorzowianie pytali też bytomian o stopera Michała Bedronkę, mającego jednak ważny kontrakt z klubem, który w nadchodzącym sezonie mierzyć będzie w awans do II ligi.


Na zdjęciu: Daniel Paszek nadal zamierza wspierać klub z Cichej, ale jedynie z wysokości trybun.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus


Inauguracja z Siedlcami

W 1. kolejce II-ligowego sezonu (31 lipca-1 sierpnia) Ruch podejmie Pogoń Siedlce. Wczoraj kluby I i II ligi wreszcie doczekały się terminarza. Pierwszy wyjazd chorzowianie odbędą do Lublina. Już dawno nie uczestniczyli w rozgrywkach, w których byliby jedynym przedstawicielem województwa śląskiego, dlatego próżno wypatrywać jakichkolwiek derbów. Rok 2021 zakończą wyjazdem do Bełchatowa (4-5 grudnia); będzie to 3. kolejka rundy rewanżowej.

Komentarze