Ryszard Wieczorek nowym trenerem Polonii Bytom

Nowym szkoleniowcem III-ligowca z Bytomia został Ryszard Wieczorek. To postać, której szerzej nie trzeba przedstawiać.


Zarówno jako piłkarz, jak i trener przez wiele lat związany był z Odrą Wodzisław, z którą w sezonie 1995/96 świętował awans do ekstraklasy, występując w niej 50 razy i strzelając 10 goli. W Odrze zaczynał pracę trenerską. W latach 1998-2001 był asystentem Jerzego Wyrobka, a następnie (2001-04) był pierwszym trenerem. Następnie prowadził Koronę Kielce, awansując do ekstraklasy. W latach 2008-10 pracował w Górniku Zabrze, Odrze i Piaście.

W 2011 roku przejął ROW Rybnik, wprowadzając na zaplecze ekstraklasy, a następnie ponowne przejął Górnika. Kolejnymi klubami 60-letniego trenera były: Limanovia, Legionovia, Kotwica Kołobrzeg, Wisła Puławy i ponownie Odra. W 2019 roku objął KKS 1925 Kalisz, awansując do II ligi.

Ostatnio głośno było o czwartym powrocie trenera Wieczorka do Odry, którą uratował przed spadkiem z III ligi. Rozstał się z nią po sezonie i wraz asystentem Adamem Burkiem podjął się pracy w niebiesko-czerwonymi. Ma ich szkolić przez dwa lata. Rozpoczęcie przygotowań do rozgrywek zaplanowano na poniedziałek.


Na zdjęciu: Ryszard Wieczorek (z lewej) i Adam Burek od najbliższego poniedziałku rozpoczną przygotowania z Polonią Bytom do nowego sezonu.

Fot. ks.poloniabytom.com.pl