Rywal lepszy, ale punkty są

Kolejne wygrane Górnika i Gwardii. Zabrzanie szczęśliwy sukces nad ostatnim w tabeli Piotrkowianinem zawdzięczają „spince” w ostatnim kwadransie.

Mający nóż na gardle Piotrkowianin przy Wolności długo był lepszą drużyną, ale skuteczna końcówka w wykonaniu gospodarzy sprawiła, że komplet punktów pozostał w Zabrzu. Marcin Lijewski i podopieczni mogli odetchnąć z ulgą, bo strata punktów mogła kosztować ich utratę szans na rywalizację o brązowy medal z Azotami Puławy – decydujący mecz 5 czerwca.

Goście już do przerwy prowadzili 14:12, a potem jeszcze w 44 min 20:17. Katem zabrzan był Piotr Swat, bezwzględnie karzący górników z linii 7 metra, gdy gospodarze nie wykorzystali żadnej z trzech szans na bramki z rzutów karnych! Na bohatera wyrastał Kacper Ligarzewski, który stał się barierą nie do przebycia. W ostatnim kwadransie zabrzanie uruchomili aktywniejszą obronę 5-1, a w ataku sprawy w swoje ręce wzięli Łukasz Gogola (20:20), a następnie Marek Daćko, który 4 ze swoich 5 goli zdobył w decydujących 12 minutach. Gdy gosposarze w obronie musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu, na wysokości zadania stanął w bramce Jakub Skrzyniarz.

W Opolu trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła Gwardia, która pokonała Wybrzeże Gdańsk 27:18. po wyrównanej pierwszej odsłonie (12:12), w drugiej Dawid Balcerek i defensywa „gangu Kuptela” pozwoliła gościom na zdobycie tylko 6 bramek. Gwardziści są coraz bliżej zapewnienia sobie piątego miejsca na koniec sezonu.

Górnik Zabrze – Piotrkowianin Piotrków Tryb. 29:24 (12:14)

GÓRNIK: Skrzyniarz, Kazimier – Bondzior 1, Daćko 5, Bis 3, Tomczak 3, Łyżwa 1, Sluijters 5, Czuwara 1, Buszkow 1, Gliński, Gogola 6, Kondratiuk, Krawczyk 3, Adamuszek. Kary 14 min. Trener Marcin LIJEWSKI.

PIOTRKOWIANIN: Ligarzewski, Kot – Wawrzyniak 2, Jędraszczyk 2, Stolarski, Matyjasik 3, Szopa, Kaźmierczak, Swat 9, Pożarek, Mosiołek 3, Mastalerz 4, Sobut, Tórz, Pacześny. Kary 14 min. Trener Bartosz JURECKI.

Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie) i Piotr Wojdyr (Gdańsk).