Sebastian Musiolik w Górniku Zabrze!

Sebastian Musiolik został nowym napastnikiem zabrzańskiego klubu. Podpisał umowę z Górnikiem do maja 2026 roku.


Sebastian Musiolik zastąpi Szymona Włodarczyka?

Nowy napastnik Górnika Zabrze spędził ostatnie lata w Rakowie Częstochowa. Wraz z zespołem z Limanowskiego dokonał wielkich rzeczy. Zdobył dwa razy Puchar Polski. Tyle samo razy sięgał po Superpuchar Polski. W dodatku w zakończonym sezonie wraz z Rakowem został mistrzem Polski. Sęk w tym, że nie był on nawet drugim napastnikiem w zespole. Przed nim w hierarchii byli choćby Vladislavs Gutkovskis i Fabian Piasecki, a więc nie wybitni napastnicy.

Stąd też Raków, w zasadzie zaraz po dogadaniu się w sprawie umowy z Łukaszem Zwolińskim, zadecydował o losie Musiolika. Jego kontrakt z klubem nie został przedłużony. Dlatego musiał zacząć szukać sobie nowego miejsce. Ostatecznie padło na Zabrze, gdzie będzie miał możliwość nie tylko dalszej rywalizacji w ekstraklasie, ale zarazem zastąpienia innego zawodnika.


Czytaj więcej o Górniku Zabrze


Szymon Włodarczyk, bo o nim mowa, niedługo pożegna się z ekipą z Zabrza. Przeniesie się on do Austrii. Nadal nie ma jeszcze potwierdzenia ruchu, który niedługo stanie się już oficjalny. Musiolik ma zastąpić 20-latka. Nie będzie to proste zadanie. W końcu Musiolik w ostatnich latach stronił raczej od zdobywania bramek.


Fot. Górnik Zabrze


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.