Trzech odeszło

Carina Gubin przygotowuje się do nowego sezonu. Tego lata z kadry zespołu już ubyło dwóch obrońców oraz podstawowy bramkarz.


W nadchodzącym sezonie w zespole Cariny Gubin nie zobaczymy 19-letniego obrońcy Wiktora Maliszewskiego. W ubiegłym sezonie wychowanek UKP Zielona Góra rozegrał w III lidze 27 meczów, w których strzelił jednego gola – w zwycięskim 2:1 pojedynku ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Po okresie wypożyczenia nastolatek wrócił do drugiej drużyny Zagłębia Lubin.

Tropem Maliszewskiego podążył inny obrońca, 23-letni Adam Borkowski. Wypożyczony z rezerw Zagłębia Lubin zawodnik wystąpił w 26. potyczkach ligowych, w których dwukrotnie wpisał się na listę zdobywców bramek. Zmusił do kapitulacji bramkarza Pniówka Pawłowice Patryka Zapałę (wynik meczu 2:1) oraz Stilonu Gorzów Wielkopolski, Bartosza Przybysza (wynik 3:0).

Poza tym do Stilonu Gorzów odszedł niespełna 22-letni bramkarz, Szymon Czajor.. Wychowanek Warty Poznań w poprzednim sezonie zagrał w 27. potyczkach ligowych, w jedenastu z nich zachowując czyste konto! Czajor do Stilonu przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego, podpisując w Gorzowie Wielkopolskim dwuletni kontrakt.


Czytaj również w kategorii III liga


W letnim okresie przygotowawczym podopieczni trenera Grzegorza Kopernickiego rozegrają pięć meczów kontrolnych. Ich sparingpartnerami będą kolejno: Górnik Polkowice (15 lipca, wyjazd), Lechia Zielona Góra (19 lipca, dom), Chrobry II Głogów (22 lipca, dom), Zagłębie Lubin U-19 (26 lipca, wyjazd) i Stal Felgenhauer Jasień (29 lipca, dom).


Na zdjęciu: Carina Gubin porządkuje kadrę przed nowym sezonem.

Fot. kspolkowice.eu/Jan Wierzbicki


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.