Serhij Krykun zawodnikiem Piasta Gliwice

26-letmi pomocnik Serhij Krykun został nowym zawodnikiem Piasta Gliwice. Ostatnio był piłkarzem Górnika Łęczna.


Jego umowa w Łęcznej wygasa 30 czerwca i nie planowano jej przedłużenia. Skorzystał na tym Piast Gliwice, który w środę podpisał z pomocnikiem kontrakt, który ważny jest do końca czerwca 2026 r. Zawarto nim opcję przedłużenia o kolejny rok.

Po podpisaniu umowy Serhij Krykun powiedział:

Jestem bardzo zadowolony, że dołączyłem do Piasta. Słyszałem bardzo dużo pozytywnych opinii o klubie, zespole oraz trenerze. Teraz jest czas na chwilę urlopu, ale już nie mogę się doczekać rozpoczęcia przygotowań i ciężkiej pracy

Z pozyskania nowego piłkarza zadowolony jest Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta, który podkreślił, że Krykun będzie brał udział w całych przygotowaniach gliwiczan do nowego sezonu.

Pozwoli mu to na szybką adaptację w drużynie. Przy okazji Wilk wymienił zalety, które zwróciły uwagę Piasta na 26-letniego pomocnika. Jest to szybkość, pracowitość oraz skuteczność.

W minionym sezonie Krykun w barwach Górnika Łęczna zagrał w 33 spotkaniach i zdobył siedem goli.


Na zdjęciu: Serhij Krykun już w Gliwicach

Fot. piast-gliwice.eu


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.