Porządkowanie szatni w Tychach

W Tychach zapadła decyzja o rozstaniu się z kilkoma zawodnikami. Odchodzi m.in. Maciej Mańka i Konrad Jałocha oraz kilku innych piłkarzy.


Z klubem żegna się Maciej Mańka. Doświadczony obrońca związany był z klubem od 2007 r. Wtedy rozpoczynał swoją karierę na czwartoligowych boiskach. W swoim debiutanckim sezonie zaliczył swój pierwszy awans z GKS-em Tychy. Potem był sezon w Górniku Zabrze i powrót do zespołu trójkolorowych. I kolejny raz Maciej Mańka świętował awans, tym razem do pierwszej ligi.

Później ponownie Górnik Zabrze, a w sezonie 2015/2016 w rundzie wiosennej znowu pojawił się przy Edukacji 7. GKS Tychy występował wówczas w rozgrywkach II ligi. Jednak po kilku miesiącach z zespołem wrócił na zaplecze ekstraklasy.

Maciej Mańka
Maciej Mańka stał się legendą swojego ukochanego klubu. Fot. gkstychy.info

Maciej Mańka w trakcie swojej gry w Tychach rozegrał łącznie 329 meczów, w których zdobył 32 bramki. Jest legendą klubu.

Z GKS-u Tychy odchodzi również Konrad Jałocha. Doświadczony bramkarz z klubem z Edukacji 7 związany był od sezonu 2017/2018. W tyskim zespole Konrad Jałocha rozegrał łącznie 176 spotkań. W 47 z nich zachował czyste konto.Adrian Odeyjewski

Zmiany, jakie dokonują się GKS-ie Tychy na tym się nie kończą. Swoja przygodę z klubem zakończył również obrońca Kamil Szymura oraz bramkarze Adrian Odyjewski i Kacper Dana.


Czytaj także:


Roszady kadrowe, jakie zachodzą w GKS-ie Tychy, to efekt związany z nową wizją funkcjonowania klubu. Przypomnijmy,, że pod koniec maja rezygnację z pełnienia punkcji prezesa złożył Leszek Bartnicki. W kwietniu w Tychach nastąpiły zmiany właścicielskie, a pakiet większościowy. przejął nowy inwestor – NewCity Capital. To grupa kapitałowa związana z branżą sportową i hotelarską. Wniesiony kapitał ma być wykorzystany na rozwój sportowy i komercyjny GKS-u.


Na zdjęciu: Maciej Mańka to symbol i legenda tyskiego klubu.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.