Siatkarska Liga Mistrzów. Będzie rewanż za finał

W Brukseli odbyło się losowanie składu grup Ligi Mistrzyń i Mistrzów, w których nasz kraj reprezentować będzie 6 drużyn.

W Lidze Mistrzów tytułu broni Grupa Azoty ZAKSA, która w majowym finale w Lublanie pokonała Itas Trentio 3:1. Przed rokiem kędzierzynianie także okazali się lepsi od…Itasu. Teraz obie ekipy spotkają się już w grupie. Ich starcie bez wątpienia będzie hitem tej fazy. Mistrz Polski w grupie D zmierzy się też z Decospan VT Menen (Belgia) oraz CEZ Karlovarsko (Czechy).

Pozostałe nasze męskie zespoły nie mogły narzekać na los i zarówno wicemistrz kraju, Jastrzębski Węgiel, oraz debiutant w LM, Aluron CMC Warta Zawiercie, powinny liczyć się w walce o wyjście z grupy.

W Lidze Mistrzyń nasz kraj reprezentować będą: mistrz Polski Grupa Azoty Chemik Police, wicemistrz Developres Bella Dolina Rzeszów i brązowy medalista, ŁKS Commercecon Łódź, który skorzystał na wykluczeniu z rywalizacji zespołów z Rosji i Białorusi. W sezonie 2021/22 kobiecą LM wygrał po raz 5. w historii VakifBank Stambuł. W finale Turczynki pokonały broniącą trofeum drużynę Joanny Wołosz – A. Carraro Imoco Conegliano 3:1.

W LM weźmie udział po 20 zespołów. CEV (Europejska Konfederacja Siatkówki) postanowiła jednak nieco zmodyfikować rozgrywki, zwiększając liczbę drużyn, która zagra w play offie. Zwycięzcy pięciu grup automatycznie awansują do ćwierćfinału, a pięć ekip z drugich miejsc oraz jeden zespół z 3. lokaty z najlepszym bilansem wystąpi w barażach (mecz i rewanż). Triumfatorzy tych par uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów.

Gościem CEV był w trakcie piątkowej ceremonii Kamil Semeniuk. W minionym sezonie grał w zespole kędzierzyńskim i został wybrany najlepszym zawodnikiem finałowego spotkania LM. Podczas ceremonii został uznany siatkarzem roku CEV.

Na zdjęciu: Kamil Semeniuk w nowym sezonie o zaszczyty powalczy już nie w barwach ZAKSY.