Śląsk Wrocław. „Zablokowany” Makowski

W przyszłym tygodniu piłkarze Śląska Wrocław wylecą na zgrupowanie do Turcji.


Piłkarze wrocławskiego Śląska przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli we wtorek, 5 stycznia, na własnych obiektach. Na początku czekają ich badania i testy, w środę bieg (indywidualnie) w terenie, a dopiero od czwartku rozpoczną wspólne treningi.

Trzynastego stycznia armada trenera Vitezslava Laviczki wyleci na zgrupowanie do Turcji, podczas którego zaplanowano trzy mecze sparingowe. Kadra ma liczyć, łącznie z bramkarzami, 26 zawodników. Z tego wynika, że kilku piłkarzy z kadry pierwszej drużyny zostanie w kraju i będzie trenować z drugim zespołem, prowadzonym przez trenera Piotra Jawnego.

Ciekawe, czy do Turcji poleci niespełna 25-letni pomocnik Rafał Makowski, który latem przyszedł do Śląska z I-ligowego Radomiaka. Ten obdarzony bardzo dobrymi warunkami fizycznymi (191 cm wzrostu, 78 kg wagi) zawodnik w rundzie jesiennej grał w ekstraklasie tyle, co kot napłakał. Pojawił się na boisku w czterech meczach i spędził na boisku zaledwie… 24 minuty! Poza tym zagrał kwadrans w Pucharze Polski przeciwko ŁKS-owi Łódź. To stanowczo za mało, jak na możliwości i oczekiwania tego zawodnika.

Drogę do podstawowej jedenastki „blokują” mu młodzieżowcy – Mateusz Praszelik i Marcel Zylla. Makowski pięć meczów zagrał w rezerwach Śląska w drugiej lidze. Przebywał w nich na boisku 449 minut i strzelił jednego gola (w meczu ze Stalą Rzeszów). A skoro o drugiej drużynie wrocławian mowa, to wypożyczeniem niespełna 24-letniego obrońcy Pawła Kucharczyka zainteresowani są dwaj drugoligowcy – Górnik Polkowice (lider) i Garbarnia Kraków (10. miejsce w tabeli).

Rundę wiosenną podopieczni Vitezslava Laviczki zainaugurują dopiero w poniedziałek, 1 lutego. Tego dnia o godzinie 18.00 rozpocznie się ich mecz w Mielcu ze Stalą.


Na zdjęciu: Rafał Makowski (z lewej) częściej grał w rezerwach Śląska niż w pierwszej drużynie.

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus