Ślepa amunicja „Denzela”

Pniówek 74 Pawłowice zremisował w kolejnym meczu sparingowym z występującymi w IV lidze Czarnymi Gorzyce.

W meczu sparingowym rozegranym dzisiaj na boisku w Nieboczowach III-ligowy Pniówek 74 Pawłowice zremisował z grającymi o szczebel niżej Czarnymi Gorzyce 1:1. Prowadzenie dla drużyny trenera Grzegorza Łukasika zdobył w 14 minucie Dawid Morcinek, który zdecydował się na strzał z 22 metrów, po drodze był drobny rykoszet i futbolówka ugrzęzła w siatce. W 24. minucie Pniówek miał szansę na zdobycie drugiego gola, ale najlepszy snajper tej drużyny Dawid Hanzel nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał „z wapna” obronił bramkarz IV-ligowca, Michał Łagoda. Jeszcze w I połowie „Denzel” miał pecha, bo po dośrodkowaniu Michała Płowuchy oddał strzał głową, po którym piłka odbiła się od poprzeczki. W tej częśći sparingu również piłkarze Czarnych mogli pokusić się o zdobycie gola, lecz po strzale Aleksandra Nagórki futbolówka „ostemplowała” poprzeczkę bramki Pniówka.

Wyrównującego gola zespół z Gorzyc zdobył w 67 minucie po akcji duetu Kamil Benauer – Kamil Kucharski, ten ostatni wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali, Mateuszem Pońcem. Nawiasem mówiąc obaj piłkarze biorący udział w bramkowej akcji przed kilkoma laty grali w drużynie z Pawłowic. W najbliższą sobotę (5 lutego) podopieczni trenera Piotra Haudera rozegrają drugi sparing tek zimy. Ich przeciwnikiem będzie Unia Kosztowy, spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00 w Nieboczowach.

W zespole trenera Grzegorza Łukasika znowu zabrakło Mateusza Szatkowskiego, Piotra Pacholskiego i Dawida Weisa, wrócił natomiast Piotr Trąd. Kolejnym rywalem III-ligowca z Pawłowic miał być GKS Katowice, ale kierownik Pniówka Krzysztof Milanowski poinformował nas, że do tego pojedynku nie dojdzie. Powodem są kłopoty kadrowo-covidowe pierwszoligowca ze stolicy Górnego Śląska. W tej sytuacji sobotnim sparingpartnerem ekipy z Pawłowic będzie najprawdopodobniej IV-ligowa Kuźnia Ustroń. Spotkanie ma się rozpocząć w sobotę do południa na boisku w Ustroniu.

Czarni Gorzyce – Pniówek 74 Pawłowice 1:1 (0:1)

0:1 – Morcinek, 14 min, 1:1 – Kucharski, 67 min.

CZARNI: Łagoda – Waś (46. Grabarek), Buczek. W. Lamczyk (46. Łukasiak), M. Krzyżok (46. Juraszczyk) – B. Lamczyk (60. Kucharski), Szuścik (60. Goraus), Nagórka (60. Zychma) – zawodnik testowany (46. Warło), Bober (60. Pietrzyk), Kucharski (46. Benauer). Trener Piotr HAUDER.

PNIÓWEK: Gocyk (46. Pońc) – Płowucha, B. Musiolik, Ciuberek (46. Trąd), Glenc (46. Fulianty) – zawodnik testowany 1, Morcinek, Spratek (46. Musioł), zawodnik testowany 2 – Herman (46. Wiciński), Hanzel (46. Glapka). Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Na zdjęciu: W sparingu z Czarnymi Gorzyce napastnik Pniówka Pawłowice Dawid Hanzel nie wykorzystał rzutu karnego.