Snajpera od zaraz!

W Poznaniu – z powodu nadmiaru żółtych kartek – nie zagra przecież Igor Angulo. Wiadomo też, że na kilka miesięcy wyłączony został z gry Łukasz Wolsztyński, który w niedzielę odlatuje do Rzymu. Dzień później u profesora Marianiego przejdzie operację rekonstrukcji więzadeł krzyżowych.

Ten sam zabieg – przypomnijmy – w połowie grudnia przeszedł jego brat, Rafał. Kilka dni temu dostał zgodę na wznowienie treningów piłkarskich, ale wspólnego meczu z bliźniakiem doczeka się nieprędko…

Zdrów jest Marcin Urynowicz, ale… Wtorkowa potyczka z Legią była dlań dopiero drugą tej wiosny w wyjściowym składzie Górnika (wcześniej zaczął od pierwszej minuty lutowy mecz z Wisłą w Płocku).

„Uryn” – tak skuteczny w zimowych sparingach – w lidze wciąż nie może doczekać się swej przełomowej potyczki; takiej, która dałaby mu więcej pewności siebie i uczyniła zeń pewniaka do wyjściowej jedenastki zabrzan. A gorący teren przy Bułgarskiej – z rozpędzonym Lechem – to niekoniecznie okoliczności sprzyjające takiemu przełamaniu… – Zagramy 1-6-4-0 – żartowali (choć pewnie do śmiechu im nie było…) we wtorkowy wieczór członkowie sztabu szkoleniowego zabrzan.