Sport w Rybniku uratowany. Miasto zmienia zdanie!

Wspólna akcja rybnickich klubów i monity kilku tysięcy rodziców, których pociechy trenują w klubach z Rybika dała efekt. Władze miasta poszły po rozum do głowy i w prawie miliardowym budżecie znalazły środki na finansowanie sportu w liczącym blisko 140 tys. mieszkańców mieście.


Wcześniej wydatki na sport w Rybniku w 2021 roku miały wynosić… 0 złotych. Pisaliśmy o tym szeroko w „Sporcie”.

O zmianie stanowiska poinformował prezydent miasta Piotr Kuczera. „W wyniku prac nad projektem budżetu Miasta Rybnika na 2021 rok, wraz z radnymi koalicji, którzy mnie wspierają, myślę tu o klubach Koalicji Obywatelskiej i Wspólnie dla Rybnika, zdecydowaliśmy o przesunięciach kwot w ramach tzw. wydatków bieżących.

Rozwiązania, będące efektem kilkudniowej, wewnętrznej dyskusji pozwolą na częściowe dofinansowanie kultury i sportu oraz utrzymanie stanowisk pomocy nauczyciela w przedszkolach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, które wybrzmiały w ostatnich dniach, poszliśmy drogą trudnych decyzji, ponieważ przesunięcia wymagają rezygnacji z innych zadań.


Czytaj jeszcze: ROW 1964 Rybnik. Opcja młodzieżowa koniecznością

Uznaliśmy jednak za najważniejszy głos mieszkańców. Zaproponowane zmiany będą wprowadzane w trakcie prac komisji branżowych. Ostateczny kształt budżetu będzie znany po posiedzeniu Komisji Finansów Rady Miasta Rybnika, 4 grudnia” – pisze Kuczera.

Przedstawiciele rybnickich klubów oczekują, że jak w tegorocznym budżecie będzie to kwota niewiele ponad 3 milion złotych. W tej sprawie mają się spotkać w najbliższych dniach z przewodniczącym Rady Miasta Wojciechem Kiljańczykiem.


Na zdjęciu: Jednym z rybnickich klubów, który w 2021 roku mógł nie otrzymać wsparcia z miejskiej kasy, jest grający w ekstralidze i szkolący młodzież, TS ROW.

Fot. Facebook/TS ROW Rybnik/Paweł Wengerski

Komentarze