Stal poza zasięgiem

Pniówek 74 Pawłowice „nie odczarował” boiska w Brzegu i poniósł tam kolejną porażkę.

Meczem ze Stalą Brzeg trener Pniówka Grzegorz Łukasik rozpoczął drugą setkę spotkań w III lidze. Pierwszą zakończył wygraną z Karkonoszami Jelenia Góra (3:1), kolejną rozpoczął od porażki 0:2. Nawiasem mówiąc drużyna z Brzegu wybitnie nie leży Pniówkowi, we wcześniejszych dziewięciu potyczkach ekipa z Pawłowic doznała czterech porażek i pięciokrotnie dzieliła się punktami z przeciwnikiem. Inna rzecz, że sędzia Filip Paszczyk, dla którego był to debiut w III lidze, kompletnie sobie nie radził i był najsłabszym aktorem tego spektaklu.

W I połowie goście zagrali słabo, ale mieli zastrzeżenia co do słuszności podyktowania przeciwko nim rzutu karnego. Stoper Piotr Pacholski zarzekał się, że nie faulował rywala, ale arbiter był innego zdania i wskazał na „wapno”. Michał Sypek zamienił „jedenastkę” na gola dla swojej drużyny, chociaż bramkarz Pniówka Bartosz Gocyk miał już futbolówkę na rękawicach.

Po przerwie gra Pniówka wyglądała lepiej, lecz jego piłkarza nie zdołali strzelić wyrównującego gola. Najbliższy powodzenia był w 90 minucie Wojciech Caniboł, który trafił futbolówką w słupek. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Mateusz Dychus, który skutecznie wykończył kontratak gospodarzy. Kilka chwil później usunięty został z boiska pomocnik Pniówka Dawid Wiciński „za gwałtowne odepchnięcie przeciwnika”, z którym walczył o wyrzut piłki z autu. To przewinienie kwalifikowało się co najwyżej do pokazania żółtej kartki.

Stal Brzeg – Pniówek 74 Pawłowice 2:0 (1:0)

1:0 – Sypek, 11 min (karny), 2:0 – Dychus, 90+1 min.

STAL: Stitou – Leończyk, Lechowicz, Wdowiak, Rogala – Matusik (73. Danielik), Kuriata, Czajkowski, Sypek (73. Niemczyk), Kowalski – Koval (59. Dychus). Trener Arkadiusz BATOR.

PNIÓWEK 74: Gocyk – Kuś, Pacholski, Fulianty (67. Wiciński), Glenc (77. Łaski) – Szczęch (77. Caniboł), Musioł, Morcinek (46. Spratek), Weis – Szatkowski, Hanzel. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Sędziował Filip Paszczyk (Wolany). Widzów 400. Żółte kartki: Czajkowski, Dychus, Leończyk – Pacholski, Szczęch, Spratek, Hanzel;

czerwona kartka: Wiciński (90+4. odepchnięcie przeciwnika).

Na zdjęciu: Pomocnik Pniówka Dawid Wiciński nie dotrwał do końcowego gwizdka sędziego w meczu ze Stalą Brzeg.