Szczerbal „wyfrunie”?

Podstawowy bramkarz Polonii Nysa przebywa na testach w Odrze Opole.


27-letni Dariusz Szczerbal w rundzie jesiennej był podstawowym bramkarzem Polonii Nysa. Wychowanek klubu Mas-Rol Spławie wystąpił w tym czasie w 16 potyczkach ligowych. W meczu z rezerwami Miedzi Legnica (2:0) zastąpił go między słupkami 20-letni Ignacy Marciniak, ponieważ Szczerbal we wcześniejszym meczu z Polonią Bytom (1:4) został upomniany czerwoną kartką i musiał pauzować w jednej kolejce. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy jeszcze tylko, że urodzony w Kościanie doświadczony golkiper występował wcześniej w Polonii 1912 Leszno, Piaście Żmigród, Śląsku Wrocław, Elanie Toruń, GKS-ie Bełchatów i Arce Gdynia.

Teraz o Dariusza Szczerbala „upomniał się” szkoleniowiec I-ligowej Odry Opole, Adam Nocoń. Bramkarz Polonii przebywa tam na testach, a trener trzecioligowca Łukasz Czajka, licząc się z odejściem swojego bramkarza numer jeden, sprawdzi niespełna 18-letniego (urodziny będzie obchodził 25 marca) golkipera Stegu Start Jełowa. Ta drużyna zamyka tabelę BS Leśnica 4 ligi opolskiej.

Być może nowym nabytkiem beniaminka z Nysy będzie 22-letni obrońca Leon Fulianty, który w rundzie jesiennej występował w Pniówku 74 Pawłowice. W tym czasie przez prawie dwa miesiące zmagał się z kontuzją, dlatego pojawił się na boisku tylko w sześciu meczach ligowych („wykręcił” 190 minut, czyli średnio grał 32 minuty w meczu). Legitymujący się podwójnym obywatelstwem (polskim i angielskim) zawodnik w poprzednim sezonie zagrał w 23 meczach ligowych Pniówka, a wcześniej występował w Sarmacji Będzin i Polonii Bytom (5 meczów w III lidze). Fulianty ma czas do końca tygodnia, by przekonać do siebie trenera Czajkę, po tym terminie musi wrócić do drużyny z Pawłowic.

Przygotowania do rundy wiosennej piłkarze Polonii Nysa rozpoczęli w poniedziałek, 9 stycznia. Tego dnia mieli badania, potem trening i odnowę biologiczną. Ten schemat (oczywiście bez badań) będzie obowiązywał do czwartku włącznie, zaś w piątek sztab szkoleniowy zespołu z Nysy zaplanował grę wewnętrzną. Sobota i niedziela będą dla zawodników dniami wolnymi. Pierwszy sparing czerwono-biało-niebiescy rozegrają w piątek, 20 stycznia. Tego dnia w Opolu zmierzą się z rezerwami tamtejszej Odry.


Na zdjęciu: Bramkarz Dariusz Szczerbal (w czerwonym stroju) robi przymiarkę do Odry Opole.

Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus