TOP 100 – Najbardziej znaczących ludzi w polskim futbolu

Użyj strzałek ← → do nawigacji

90. Ewa Pajor

Świetny ambasador polskiej piłki kobiecej. Jesienią w barwach Wolfsburga i reprezentacji Polski zdobyła 22 gole. Czyli dokładnie tyle samo, co w analogicznym okresie Robert Lewandowski. Przypadek?

89. Andrzej Strejlau

Były selekcjoner reprezentacji Polski i… biologiczny fenomen. Długo niemal nieobecny w przestrzeni publicznej, po skończeniu 75. roku życia został najbardziej rozchwytywanym komentatorem telewizyjnym i gwiazdą Twittera. Nie dziwne, że biografia „On, Strejlau” z miejsca stała się bestsellerem.

Andrzej Strejlau
Andrzej Strejlau
Fot. Marcin Szymczyk/ 400mm.pl

88. Rafał Wójtowicz

Pierwszy, ale nieostatni z bukmacherów w niniejszym notowaniu. Prezes LVBet wykłada – jako sponsor – pieniądze między innymi na biorącą bardzo ostry zakręt Wisłę Kraków i odbudowujący pozycję w krajowym futbolu Widzew Łódź.

87. Dariusz Wdowczyk

Jeden z najlepszych polskich szkoleniowców. Gdyby nie udział w aferze korupcyjnej, to on byłby selekcjonerem po Adamie Nawałce. A niewykluczone, że jeszcze przed nim dostałby szansę poprowadzenia drużyny narodowej. Sprawdza się także w roli telewizyjnego eksperta w Polsacie.

86. Jarosław Kołakowski

Jeden z najprężniejszych polskich menedżerów, ojciec chrzestny przeprowadzki Kamila Glika do AS Monaco. No i człowiek, który odpowiada za poprowadzenie kariery jednej z największych nadziei polskiego futbolu, jaką niewątpliwie jest Szymon Żurkowski.

Jarosław Kołakowski
Jarosław Kołakowski
Fot. Michał Chwieduk/ 400mm.pl

85. Artur Jędrzejczyk

Najlepiej opłacany polski piłkarz w naszej ekstraklasie. Miał z tego powodu kłopoty u obecnego właściciela Legii, ale perturbacje skończyły się powierzeniem Jędzy… kapitańskiej opaski. I powrotem do reprezentacji Polski.

84. Artur Czerwonogrodzki

Członek zarządu Adidas Poland skutecznie dba o to, aby sponsor/partner techniczny m.in Legii, Górnika Zabrze, Wisły Kraków pozostawał mocną marką także na naszym rynku.

83. Sławomir Stempniewski

Znany bardziej jako Pan Sławek z Canal+, czyli najbardziej kontrowersyjny sędziowski ekspert. Dla arbitrów – guru; dla szefa PKS – często sól w oku. Kibice także nie zawsze kupują argumenty byłego międzynarodowego arbitra liniowego. Jeden ze współwłaścicieli Radomiaka Radom, lidera II ligi.

Sławomir Stempniewski
Sławomir Stempnieewski (w towarzystwie Andrzeja Twarowskiego).
Fot. Maciej Biały/ 400mm.pl

82. Jan Bednarek

Wiceprezes PZPN ds. futbolu amatorskiego, obecnie mocno wycofany. Pierwsze duże pieniądze zarabiał jako właściciel sklepu rybnego w Koszalinie, natomiast dziś niczym ryba w wodzie czuje się, kiedy chodzi do zawierania wyborczych koalicji. W kuluarach można usłyszeć, że zachodniopomorski baron zaktywizuje się przed elekcją nowego szefa związku, prowadząc kampanię… Eugeniusza Nowaka.

81. Mieczysław Golba

Członek zarządu PZPN, senator PiS. Podkarpacki baron jest największą nadzieją Bońka na wykreślenie z ustawy o sporcie dwukadencyjności prezesa PZPN.

Użyj strzałek ← → do nawigacji