Zobacz
Do góry

Trenerzy po meczu przy Bukowej

Opinie trenerów po meczu GKS Katowice – Znicz Pruszków 1:3.

Andrzej PRAWDA, trener Znicza Pruszków: Bardzo cieszy zwycięstwo. Tak naprawdę o wyniku meczu zadecydowało pierwsze 20 – 25 minut, dlatego, że GKS Katowice bardzo chciał wygrać ten mecz i chciał to zrobić na samym początku. My się tym zamiarom nie poddaliśmy i chcieliśmy uniknąć straty bramki.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Kiedy opadł animusz gospodarzy i zaczął lekko zanikać, my próbowaliśmy kontrować i udało się to zrobić trzykrotnie. I to był cios po którym każdemu zespołowi  ciężko byłoby się podnieść. W przypadku naszych dzisiejszych rywali próbowali strzelić bramkę po przerwie na 3:1, ale widać było, że kontrolujemy przebieg meczu. Ustawiliśmy się na krę z kontrataku, nawet dość głębokiego, z wysokości 20-25 metra i uruchamialiśmy naszych napastników. Nie było tych akcji aż tak wiele, ale każda nosiła znamiona dużego zagrożenia dla bramki gospodarzy. Pogratulowałem moim piłkarzom wyniku, ale przestrzegłem przed popadaniem w euforię.

GKS Katowice ostudził nadzieje kibiców

Rafał GÓRAK, trener GKS-u Katowice: Rzeczywiście próbowaliśmy otworzyć wynik i polotu nie brakowało. Jednak bramka nie padła. Bramki są solą, jak się ich nie strzela, to można później bardzo cierpieć. Znicz to doświadczony zespół i wykorzystał niedoświadczenie naszych zawodników. Tłumaczę to ogromną rotacją kadrową w zespole, jaka nastąpiła.

Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

W działaniach defensywnych brakuje jeszcze monolitu. My sytuacji podbramkowych mieliśmy podobną ilość, ale nie byliśmy tak skuteczni jak nasz rywal i dlatego dzisiaj jest tak, jak na pewno sobie nie życzyliśmy. Jednak też nie zakładaliśmy sobie nie wiadomo jakich fajerwerków, bo wiadomo, że proces zgrania drużyny musi potrwać. To nie zwalnia nas od chęci wygrania meczu i ja to dziś widziałem.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Komentarze

Więcej w II liga

 • Remis GieKSy z Olimpią. Taki punkt mógł ucieszyć

  GieKSa wciąż bez domowej wygranej – ale za to z wielkim charakterem. Uratowała remis, mimo że ten mecz zupełnie jej się...

  Maciej Grygierczyk21 sierpnia 2019
 • Widzew nadal kusi Możdżenia

  Mateusz Możdżeń ma dopiero 28 lat, ale uchodzi już za piłkarskiego weterana, żeby nie powiedzieć emeryta. W dorosłym futbolu istnieje ...

  Wojciech Filipiak21 sierpnia 2019
 • Zwycięstwo GKS-u Katowice

  Piłkarze GKS-u Katowice pokonali w wyjazdowym meczu Błękitnych Stargard 3:1.

  maw17 sierpnia 2019
 • GKS Katowice. Wydawało się, że jest dobrze…

  Podczas meczu GKS Katowice - Bytovia Bytów, napastnik gospodarzy, Marcin Urynowicz doznał urazu twarzoczaszki. Kontuzja wykluczy go na około miesiąc.

  Kacper Janoszka13 sierpnia 2019
 • Oskar za scenografię

  Kiedy dziewięć lat temu Marcin Robak żegnał się z Widzewem, w listopadzie 2010 roku jego dwa gole strzelone Górnikowi w wygranym...

  Wojciech Filipiak12 sierpnia 2019
 • GKS Katowice. Rok hańby

  GieKSa nie zdołała wziąć na bytowianach rewanżu za tragiczną porażkę z maja i wciąż czeka na zdobycie pierwszego II-ligowego punktu przy...

  Redakcja11 sierpnia 2019
 • Kolejna porażka na własnym boisku

  Drużyna GKS-u Katowie przegrała z innym spadkowiczem - Bytovią Bytów 1:2.

  maw10 sierpnia 2019
 • GKS Katowice. Czas przegonić koszmary

  Ostatni mecz zeszłego sezonu pamięta kilku obecnych zawodników GKS-u Katowice. Zrobią wszystko, by wydarzenia sprzed trzech miesięcy wyrzucić z głów.

  mar10 sierpnia 2019
 • „Prząśniczka” sygnałem do ataku

  Dopiero w trzeciej kolejce II ligi doszło do premiery sezonu w Łodzi.

  Wojciech Filipiak9 sierpnia 2019