Zobacz
Do góry

Trzy bramki zaliczki Górnika

W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacyjnej Pucharu EHF NMC Górnik pokonał w Zabrzu izraelski Maccabi Rishon Lezion 29:26.

Zgodnie z przedmeczowymi obserwacjami trenera zabrzan Marcina Lijewskiego rywale nie okazali się ułomkami w piłce ręcznej – toczyli z gospodarzami zacięty, twardy bój, nie dając sobie dmuchać w kaszę.

To Maccabi zdobyło dwie pierwsze bramki w meczu, to Maccabi prowadziło większymi fragmentami pierwszej połowy, to Maccabi – grające aktywną, wysunięta obroną – nie pozwalało górnikom na rozwinięcie skrzydeł w ataku. Niemal każda bramka gospodarzy okupiona była znaczącym wysiłkiem, a niemal każda niedokładność w rozegraniu czy błąd chwytu karcone były przez gości przechwytem.

Kilkoma udanymi interwencjami popisał się także między słupkami Niv Fichlovic, a w ataku gości wyróżniał się Ivan Karacić, brat Igora, rozgrywającego PGE Vive Kielce.

W pierwszych 30 minutach zabrzanie prowadzili tylko przez kilka minut – po trzech trafieniach z rzędu 5:3. Jednak takiej serii przed przerwą już nie powtórzyli, a remis na przerwę uratował Aleksandr Buszkow rzutem równo z końcową syreną.

Z szatni gospodarze wyszli z impetem, szybko zdobyli dwie bramki, ale za chwilę znów był remis. Wymiana cios za cios trwała do 50 minuty, gdy gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie (25:23). Gospodarze wytrzymali presję i w ostatnich minutach dzięki trafieniom Iso Sluijtersa, Buszkowa i Bartłomieja Tomczaka wypracowali sobie 3-bramkową zaliczkę. Jednak rewanż w sobotę 12 października zapowiada się na bardzo trudny. Tym bardziej że zanim wylecą do Izraela, zabrzan czeka we wtorek arcytrudna ligowa potyczka w Kwidzynie.