Tunezja po 40 latach

Debiutująca na mistrzostwach Panama swoją pierwszą bramkę zdobyła w meczu z Anglią. Teraz zamierzała wywalczyć pierwszy punkt, a nawet pokusić się o zwycięstwo z Tunezją.

Więcej z gry miała afrykańska drużyna, ale to Panama w 33 minucie objęła prowadzenie. Strzał Edgara Barcenasa odbił przed siebie Aymen Mathlouthi, poprawiał Jose Luis Rodriguez, piłka odbiła się od nogi Yassine Meriaha i to zmyliło golkipera Tunezji. Był to 50. samobójczy gol w finałach mistrzostw świata. Po raz pierwszy w historii mundiali wszyscy uczestnicy turnieju zdobyli przynajmniej po dwie bramki.

Bliski wyrównania był Fakhreddine Ben Youssef (głową), tuż przed przerwą dwie znakomite interwencje po strzałach Wahbiego Khazriego i ponownie Ben Youssefa miał Jaime Penedo. Do trzech razy sztuka – w 51 minucie Ben Youssef strzałem z kilku metrów zakończył akcję Tunezji, zdobywając swoją 6. bramkę dla narodowego zespołu. Dwie minuty później mógł mieć kolejną, ale Penedo wygrał z nim pojedynek, wybijając piłkę nogą. Bramkarz Panamy był jednak bezradny przy następnej akcji. Oussama Haddadi tak wyłożył piłkę Khazriemu, że pozostało mu umieścić piłkę w pustej bramce. Tunezja wygrała drugi mecz w finałach, pierwszy od 1978 roku. Pokonała wtedy w grupie Meksyk 3:1, ponadto przegrała z Polską 0:1 i zremisowała z mistrzem świata RFN 0:0.

Panama – Tunezja 1:2 (1:0)

1:0 – Meriah, 33 min (samobójcza), 1:1 – Ben Youssef, 51 min (asysta Khazri), 1:2 – Khazri, 66 min (asysta Haddadi)

PANAMA: Penedo – Machado, R. Torres, Escobar, Ovalle – Barcenas, Godoy, Gomez (46. Cummings), Avila (81. Arroyo), Rodriguez – G. Torres (56. Tejada). Trener Hernan GOMEZ.
TUNEZJA: Mathlouthi – Nagguez, Bedoui, Meriah, Haddadi – Sassi (46. Badri), Skhiri, Chaalali – Ben Youssef, Khazri (88. Srarfi), Sliti (76. Khalil). Trener Nabil MAALOUL.

Sędziował Nawaf Shukralla (Bahrajn). Widzów 41685. Żółte kartki: Avila, Gomez, Tejada – Sassi, Badri, Chaalali.