Unia Książenice. „Odkurzony” snajper

W zespole prowadzonym przez trenera Marcina Koczego pojawiło się – w porównaniu do poprzedniego sezonu – dziewięć nowych twarzy. O transferach Kamila Kosteckiego i Michała Pieczki informowaliśmy już wcześniej. Z ROW-u 1964 Rybnik do końca czerwca 2020 roku zostało wypożyczonych czterech zawodników – bramkarz Bartosz Błatoń oraz Patryk Kaczmarzyk, Jakub Makselon i Adam Wolicki, na tych samych zasadach do Unii trafił Paweł Polak z Victorii Pilchowice. Ponadto zakontraktowano Mateusza Wowrę z Unii Racibórz oraz doświadczonego napastnika ROW-u Rybnik Rolanda Buchałę, który wznowił karierę.

Z beniaminkiem IV ligi pożegnali się natomiast Dariusz Adamczyk i Jakub Gnyp, którzy zostali wypożyczeni do MKS-u 32 Radziejów-Popielów, Mateusz Bogumiło zasilił Tempo Paniówki, Bartosz Kutypa przeszedł do Gwiazdy Chudów, zaś Mateusz Skalik nie wznowił treningów.

Interesujący jest przypadek Rolanda Buchały, który wznowił karierę po prawie czterech latach. Po raz ostatni popularny „Rolo” grał w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 w zespole rezerw rybnickiego ROW-u. – Roland przychodził na nasze treningi już w poprzednim sezonie – powiedział trener Unii, Marcin Koczy.

– Mieszka w Kamieniu, na pograniczu z Książenicami, więc miał blisko. Teraz spędził z nami niemal cały okres przygotowawczy. Podpisał tylko oświadczenie, że przez ostatnich 12 miesięcy nigdzie nie grał i został naszym zawodnikiem. W pierwszym meczu nowego sezonu znakomicie wywiązał się z roli dżokera. Wszedł na boisko po przerwie i w 71 minucie strzelił w swoim stylu – głową – zwycięskiego gola. Nie wiem, czy w następnym meczu z rezerwami GKS-u Tychy wyjdzie w podstawowej jedenastce, ale na pewno nam się przyda.

 

Na zdjęciu: Roland Buchała (z prawej) wznowił treningi i został zawodnikiem Unii Książenice.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze