„Sport” wybrał jedenastkę 3. kolejki ekstraklasy!

Za nami 3. kolejka rozgrywek ekstraklasy sezonu 2019/2020. Zobacz, jacy piłkarze – według redakcji „Sportu” – zasłużyli swoją grą na wyróżnienie.

 

Dante STIPICA – nota 7. Pogoń Szczecin (bramkarz)
Nowy bramkarz szczecinian pozwala zapomnieć o Łukaszu Załusce. Po raz kolejny w tym sezonie pokazał, że jest najważniejszym wzmocnieniem w letnim okienku transferowym.

Cornel RAPA – nota 7. Cracovia (obrońca)
Rumun strzelił swoją 3 bramkę w ekstraklasie i walnie przyczynił się do pierwszego zwycięstwa Cracovii w tym sezonie. Poprzedni sezon rozegrał w całości i tym razem nie powinno się nic zmienić

Konstantinos TRIANTAFYLLOPOULOS – nota 6. Pogoń Szczecin (obrońca)
Gdy przchodził do Pogonii, większość zwracała uwagę na jego długie nazwisko. Jednak już od pierwszych kolejek pokazuje się z dobrej strony. To też dzięki niemu, „Portowcy” nie stracili gola z Piastem Gliwice.

Thomas ROGNE – 7. Lech Poznań (obrońca)
W zeszłym roku o poznańskiej defensywie raczej nie pisało się w superlatywach. Teraz obrona Lecha jest nieco bardziej szczelna, od tej z zeszłego roku, a Rogne odrodził się przy nowym partnerze – Crnomarkoviciu.

Filip MLADENOVIĆ – nota 7. Lechia Gdańsk (obrońca)
Częściej widywany był na połowie przeciwnika i świetnie tam sobie radził. W pierwszej połowie meczu z Wisłą Płock doskonale wrzucił na głowę Artura Sobiecha, który strzelił bramkę na 1:0.

Adam DEJA – nota 7. Arka Gdynia (pomocnik)
Pomocnik Arki popisał się genialną bombą z ok. 30 metra, dzięki której gdynianie mogli cieszyć się z pierwszego punktu w sezonie. Miał w tym meczu jeszcze jedną okazję, ale jego kolejny strzał z dystansu zatrzymał się na słupku.

Martin POSPISZIL – nota 7. Jagiellonia Białystok (pomocnik)
Brał czynny udział przy obu bramkach dla Jagiellonii. Przy pierwszej bardzo czujnie podawał w tempo do Przikryla, który wyłożył piłkę Klimali. Przy drugiej był asystentem.

Tomasz PRZYIKRYL – 6. Jagiellonia Białystok (pomocnik)
Bardzo dobry transfer Jagiellonii. Aktywny w ofensywie, często pod piłką i z asystą w meczu przeciwko Zagłębiu Lubin.

Darko JEVTIĆ – nota 7. Lech Poznań (pomocnik)
Po otrzymaniu opaski kapitańskiej jest jednym z najlepszych zawodników w lidze. Już przed sezonem, w klubie mówiono, że jest w wysokiej formie. W meczu z ŁKS-em strzelił decydującą bramkę.

Dani RAMIREZ – nota 7. ŁKS Łódź (pomocnik)
Z hukiem wszedł do PKO BP Ekstraklasy i daje się poznać z najlepszej strony. Wszechstronny, z dużymi umiejętnościami i z liczbami. W 1. lidze miał 9 asyst i 15 bramek. Po 3 meczach w tym sezonie ma po 2 punkty w klasyfikacji kanadyjskiej.

Patryk SZYSZ – nota 6. Zagłębie Lubin (napastnik)
Pokazał, że oprócz tego, że trzeba, to też warto stawiać na młodych. Zagrał od początku meczu, zastąpił Patryka Tuszyńskiego i gra ofensywna Zagłębia wyglądała lepiej. To głównie dzięki niemu lubinianie zdobyli punkt w meczu z Jagiellonią.

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ