W Jastrzębiu niezadowoleni z sezonu. „Większa część z Was odejdzie!”

Prezes Adam Gorol podkreślił, że minione rozgrywki nie były dla zespołu łatwe i chociaż zakończyły się pozytywnym akcentem, w postaci wygranej batalii z Resovią, to jeżeli idzie o całokształt nie jest do końca zadowolony z tego, co udało się ugrać. – Jastrzębski Węgiel powinien rywalizować o medale – nie pozostawił wątpliwości sternik klubu, który jednocześnie zapowiedział, że w zespole nastąpią zmiany, chociaż na razie nie padły personalne konkrety.

– Część zawodników z obecnego składu zostanie, a część odejdzie, ale wszystkim chcę życzyć wszystkiego dobrego. Tym odchodzącym zdrowia, jak najmniej kontuzji i powodzenia w dalszej karierze. Życzyłbym sobie, żebyśmy wspominali współpracę w Jastrzębskim Węglu jako dobre przeżycie. Natomiast zawodnikom, którzy pozostaną na kolejny sezon, życzę zdrowia i owocnej współpracy – powiedział prezes Gorol.

Nieco dalej posunął się Artur Wojtków, Zastępcą Prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. Pracy i Polityki Społecznej. – Prezes Gorol powiedział, że odejdzie część z Was. Ja dodam, że będzie to większa część – powiedział do siatkarzy prezes Wojtków. – Jako sponsor strategiczny również nie jesteśmy zadowoleni z miejsca. Zespół został objęty trzyletnim planem strategicznym, w którym w tym sezonie wypełnione zostało wszystko oprócz wyniku. Ale nie zniechęcamy się – dodał przedstawiciel strategicznego sponsora Jastrzębskiego Węgla.

W Jastrzębiu-Zdroju otwarcie mówi się, że spółka – mając już za sobą kryzys – mocniej wesprze Jastrzębski Węgiel. A pierwszy bardzo poważny transfer zostanie sfinalizowany już w najbliższy poniedziałek. Na ten dzień zwołano konferencję prasową, na której zaprezentowany zostanie nowy zawodnik. Najprawdopodobniej będzie nim reprezentacyjny atakujący – Dawid Konarski.