Mierny spektakl

Pogoń Szczecin zainkasowała w Grodzisku Wielkopolskim komplet punktów, ale po grze, którą złośliwie można nazwać „padaką”.

Warta Poznań – Pogoń Szczecin. Relacja

W letnim okienku transferowym Warta Poznań „pozbyła się” dwóch kluczowych obrońców. Jan Grzesik (30 meczów, 3 gole) przeniósł się do Radomiaka, a reprezentant Finlandii Robert Ivanov (31 meczów, 1 gol) został zawodnikiem niemieckiego Eintrachtu Brunszwik. Przed pierwszą potyczką nowego sezonu zastanawiano się, jak „przemeblowana” defensywa poradzi sobie z czołową drużyną PKO BP Ekstraklasy, Pogonią Szczecin.

Nie da się ukryć, że faworytem piątkowego pojedynku byli „portowcy”. Od pierwszego gwizdka arbitra byli aktywniejsi (w I połowie posiadanie piłki 77-23%), ale długo nie przekładało się to na dogodne sytuacje do strzelenia gola. Przełom nastąpił w 36 minucie spotkania. Wtedy Marcel Wędrychowski przedarł się prawym skrzydłem i idealnie obsłużył Efthymisa Koulourisa, który uderzeniem bez przyjęcia umieścił futbolówkę w siatce.

To trzecie trafienie greckiego napastnika w potyczkach z Wartą. Dwa gole strzelił w meczu sparingowym, teraz dołożył kolejnego, ale o znacznie większym ciężarze gatunkowym.

Dwie minuty później gospodarze mieli dogodną okazję do wyrównania, gdy po wyrzucie piłki z autu w pole karne gości piłka spadła pod nogi Macieja Żurawskiego. Były piłkarz Pogoni z 6 metrów przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką!

Warta Poznań – Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)

0:1 – Koulouris, 36 min (asysta Wędrychowski),

WARTA: A. Lis – Kupczak, Szymonowicz, Pleśnierowicz – Bartkowski (85. Wajman), Luis (71. Maenpaa), Żurawski (71. Kamiński), Kiełb (85. Przybyłko) – Szmyt, Savić – Vizinger (79. Sangowski). Trener Dawid SZULCZEK. Rezerwowi: Grobelny, Sarbinowski, Paszkowski, Jakóbowski.

POGOŃ: Stipica – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris – Gamboa, Łęgowski (61. Kurzawa) – Wędrychowski (69. Biczachczjan), Zahović (69. Kowalczyk), Grosicki – Koulouris (88. Gorgon). Trener Jens GUSTAFSSON. Rezerwowi: Holewiński, Loncar, Borges, Stolarski, Fornalczyk.

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław).Widzów 3274. Żółta kartka: Pleśniero wicz (69. faul),

Piłkarz meczu – Marcel WĘDRYCHOWSKI.

Na zdjęciu: Pomocnik Pogoni Marcel Wędrychowski (z lewej) w meczu z Wartą Poznań zrobił „bramkową” akcję.

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.