Wisła Płock. Bartoszek za „Sobola”

Nowym trenerem „Nafciarzy” z Płocka został Maciej Bartoszek. 44-letni szkoleniowiec (urodziny obchodził w poniedziałek) podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu.


Bartoszek zastąpił na stanowisku trenera Wisły zwolnionego w poniedziałek Radosława Sobolewskiego. Wcześniej pracował w Koronie Kielce (odszedł z niej 11 marca br.), Chojniczankę, Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, Zawiszę Bydgoszcz, Legionovię, Pelikana Łowicz, GKS Bełchatów. – Spokojny byt Wisły w ekstraklasie jest sprawą priorytetową – powiedział nowy trener. – Chcę, żeby zespół sprawiał jak najwięcej satysfakcji kibicom. Nie chcę zdradzać najbliższym przeciwnikom recepty na nas i tego, jak chciałbym, żeby zespół grał. O tym dowiedzą się piłkarze, a w każdym kolejnym treningu będziemy zmieniali i budowali oblicze Wisły. Wszyscy zawodnicy mają czystą kartę i każdy ma prawo wystąpić w najbliższym meczu w podstawowym składzie.

Asystentami nowego trenera będą Łukasz Nadolski (w przeszłości sprawował różne funkcje w Ruchu Radzionków, Lechii Tomaszów Mazowiecki, Garbarni Kraków i Ruchu Chorzów) oraz Mateusz Sobota, trenerem bramkarzy został Artur Łaciak, a trenerem przygotowania fizycznego Mateusz Oszust.

Z Wisły Płock odeszli obydwaj asystenci Radosława Sobolewskiego – Mariusz Kondak i Sławomir Nazaruk.


Fot. Piotr Matusewicz/PressFocus