Wisła Płock. Płocka forteca

Cracovia próbowała odrobić stratę do Wisły w drugiej połowie, ale płocczanie dobrze się bronili i dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka.

„Nafciarze” w pierwszej części gry byli zespołem, który dominował na boisku. Dzięki świetnym zagraniom Kristiana Vallo zawodnicy Macieja Bartoszka zeszli do szatni na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. Słowak najpierw świetnie podał do Mateusza Szwocha, który pokonał Karola Niemczyckiego, a później sam wpisał się na listę strzelców. Golkiper Cracovii pozostał bez szans wobec jego atomowego uderzenia.

Na drugą połowę „Pasy” wyszły odmienione. Podopiecznych Jacka Zielińskiego obudziło wejście Jakuba Myszora na boisko. Młodzieżowiec szalał na prawym skrzydle i już w 47. minucie świetnie zagrał na głowę Filipa Piszczka, który zamienił dośrodkowanie na bramkę. Cracovii nie można odmówić chęci doprowadzenia do wyrównania – mieli widoczną przewagę nad przeciwnikiem w drugich 45. minutach. Jednak mur obronny płocczan był nie do przejścia. Nawet gdy Krzysztof Kamiński nie dał rady bronić strzałów rywali, świetnie w asekuracji spisywali się defensorzy. Przez to mecz zakończył się wygraną gospodarzy.

Wisła Płock – Cracovia 2:1 (2:0) HHH

1:0 – Szwoch, 14 min (asysta Vallo), 2:0 – Vallo, 32 min (asysta Wolski), 2:1 – Piszczek, 47 min (głową, asysta Myszor).

WISŁA: Kamiński – Rzeźniczak (81. Lagator), Michalski, Krywociuk – Vallo (67. Zbozień), Szwoch, Rasak, Tomasik – Wolski (58. Tuszyński), Warchoł (67. Jorginho), Cielemęcki (67. Kocyła). Trener Maciej BARTOSZEK.

CRACOVIA: Niemczycki – Rapa, Rodin, Siplak – Kakabadze, Lusiusz, Rasmussen (78. Balaj), Pestka (46. Myszor) – Hanca (46. Rocha), Piszczek (67. Rivaldinho), Rakoczy (74. Ogorzały). Trener Jacek ZIELIŃSKI.

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Krywociuk (46. faul), Michalski (51. faul), Rzeźniczak (59. faul), Rasak (70. faul), Kocyła (72. niesportowe zachowanie), Szwoch (82. niesportowe zachowanie) – Rodin (72. niesportowe zachowanie), Balaj (90+2. faul).