Wkrótce ruszy budowa nowego stadionu Zagłębia!

Najlepsza oferta wynosi niewiele ponad 120 mln zł netto (120 243 902,44 zł), a więc jest dużo mniejsza, niż przy otwarciu ofert. Jeśli wszystko pójdzie po myśli władz Sosnowca, na przełomie kwietnia i maja zostanie podpisana umowa na budowę nowego stadionu Zagłębia.

Wszystkie firmy zainteresowane budową stadionu piłkarskiego na Górce Środulskiej w Sosnowcu obniżyły ceny podczas poniedziałkowej aukcji elektronicznej. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego: 147,9 mln zł brutto (120,2 mln zł netto).

Źródło. Zagłębie Sosnowiec

Poniedziałkowa aukcja była ostatnim etapem ogłoszonego w zeszłym roku przetargu. W lutym dowiedzieliśmy się, że na budowę stadionu miasto przeznaczyło 132 492 650,14 zł brutto. Po otwarciu ofert okazało się, że najtańszą ofertę budowy stadionu złożył dąbrowski MZUiM.PL, który zaproponował 161130 000,00 zł brutto, a więc kwotę o ponad 28 mln zł wyższą niż zamierzało przeznaczyć miasto.

Jeśli nie będzie odwołania to właśnie firma z Bielska, która zbudowała tamtejszy stadion, rozpocznie prace na Górce Środulskiej.

 

Komentarze