Inwestycja w wychowanka

GKS Jastrzębie znalazł konkurenta dla bramkarza Grzegorza Drazika. Jest nim 22-letni Jakub Trojanowski. Do zespołu dołączył także wychowanek klubu, Wojciech Katus.


Na ostatniej prostej przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024 drugoligowy GKS Jastrzębie „hurtowo” sfinalizował transfery kilku zawodników. W tym tygodniu na pierwszy ogień poszedł 18-letni skrzydłowy, Konrad Kargul-Grobla. Tego samego dnia klub z Harcerskiej pozyskał 20-letniego pomocnika, wychowanka Lecha Poznań, Karola Fietza.

Wojciech Katus z kontraktem

Na tym nie zakończyły się jednak zakupy jastrzębian. Do zespołu trenera Piotra Dziewickiego oficjalnie dołączył 16-letni (urodziny będzie obchodził za kilka dni, 27 lipca) Wojciech Katus. Młody pomocnik do tej pory występował w Akademii GKS Jastrzębie. Utalentowany pomocnik podpisał z GKS-em profesjonalny kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2026 roku.

Katus jest rodowitym jastrzębianinem, w poprzednich sezonach występował w młodzieżowych drużynach Akademii GKS-u Jastrzębie. Jego trenerem prowadzącym był Damiana Mikołowicz. W trakcie przygotowań do sezonu 2023/2024 Wojciech Katus wystąpił we wszystkich pięciu meczach sparingowych, w których pokazał się z dobrej strony.

– Wojtek to świetny przykład chłopaka z naszej Akademii, który jest skupiony na samodoskonaleniu i rozwoju – powiedział członek zarządu klubu, a zarazem dyrektor sportowy, Adam Lechowski. – Mimo młodego wieku już od pierwszego treningu z pierwszą drużyna pokazał, że drzemie w nim ogromny potencjał. Najlepiej się czuje na środku pomocy, czyli pozycjach „6” i „8”, gdzie imponuje spokojem w rozegraniu piłki oraz wizją gry.

Konkurent Drazika

Po odejściu Michała Antkowiaka (jeszcze nie znalazł nowego pracodawcy, chociaż wydawało się, że jego przejście do Chojniczanki jest pewne jak amen w pacierzu), działacze poszukiwali nowego bramkarza, który byłby konkurentem Grzegorza Drazika. Ich wybór padł na 22-letniego Jakuba Trojanowskiego. Związał się z klubem z Harcerskiej kontraktem, który wygaśnie 30 czerwca 2025 roku.

Nowy golkiper GKS-u Jastrzębie jest wychowankiem Znicza Pruszków. W 2013 roku przeniósł się z niego do Ursusa Warszawa (6 meczów w III lidze). Potem miał roczne epizody w MKS Piaseczno (sezon 2019/2020) i Kotwicy Kołobrzeg (sezon 2020/2021). Rozegrał w niej 26 spotkań w III lidze. Rundę jesienną sezonu 2021/2022 spędził w Elanie Toruń (5 meczów w III lidze), a wiosenną w rezerwach Legii Warszawa (11 meczów w III lidze).


Czytaj także w kategorii DRUGA LIGA


W poprzednim sezonie obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi (190 cm) Jakub Trojanowski był włączony do kadry pierwszego zespołu Legii. Jednak nie zdołał zadebiutować w ekstraklasie. „Produkował się” natomiast w III-ligowych rezerwach stołecznego klubu, w których rozegrał 16 spotkań. W trakcie letniego okresu przygotowawczego wystąpił w dwóch sparingach GKS-u Jastrzębie – z czeskim FC Hluczin oraz trzecioligowym Pniówkiem 74 Pawłowice – w których zachował czyste konto.


Na zdjęciu: 16-letni Wojciech Katus ma być inwestycją GKS-u Jastrzębie na przyszłość.

Fot. gksjastrzebie.com


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.