Wojciech Nowicki w złocie, Paweł Fajdek z brązem!

Pierwsza próba, jaką wykonał Wojciech Nowicki, pokazała, że jego forma jest doskonała. 81,18 m dało mu prowadzenie, którego już nie oddał.


Może dla niektórych to zaskoczenie, że Wojciech Nowicki został mistrzem olimpijskim w rzucie młotem. Jednak Polak już we wczorajszych wygranych kwalifikacjach pokazał, że będzie liczył się w walce o medale.

Pierwsza próba, jaką wykonał Wojciech Nowicki, pokazała, że jego forma jest doskonała. 81,18 m dało mu prowadzenie. Konkurenci, w tym Piotr Fajdek nie mogli pokonać 80 metrów. Fajdek rzucił młotem 77,58 m. Najbliżej Nowickiego po pierwszej kolejce był Norweg Einvind Henriksen. Trzecie miejsce zajmował Francuz Quentin Bigot, który rzucił 77,93 m.

W drugiej kolejce Mychajło Kochan, reprezentant Ukrainy posłał młot na odległość 80,39 m, co dało mu w tym momencie drugie miejsce. W tej serii Wojciech Nowicki poprawił odległość i z wynikiem 81,72 umocnił się na prowadzeniu. Paweł Fajdek rzucił lepiej niż w pierwszej próbie, ale 78,58 m dawało mu piąte miejsce.

Po dwóch seriach: 1. Wojciech Nowicki – 81,82, 2. Mychajło Kochan – 80,39, 3. Quentin Bigot – 79,39 m

Trzecia seria młociarzy i Nowicki posłał młot na odległość 82,52 m! Kolejny krok do złotego medalu zrobiony. Do rywale musieli się denerwować. Polski młociarz nie dość, że prowadził w konkursie, ale i ustanowił nowy rekord życiowy. Bardzo dobry w tej kolejce Norwega Einvinda Henriksena. 80,31 i trzecie miejsce. Paweł Fajdek chyba zbyt zdenerwowany uzyskał odległość 78,83 m i wciąż piąte miejsce, choć za każdym razem była poprawa odległości.

W czwartej kolejce, czyli już w wąskim finale Paweł Fajdek nie poprawił się. 78,04 m i dalej była to piąta lokata.

W następnej serii rzutów świetna próba Pawła Fajdka i awans na drugie miejsce z wynikiem 81,53 m. Po chwili Einvind Henriksen pobija wynik Fajdka o 5 cm rzucając 81,58 m. Wojciech Nowicki nie poprawił swojego najlepszego rzutu.

W ostatniej kolejce kolejność nie uległa zmianie. Wojciech Nowicki złotym medalistą, Einvind Henriksen z medalem srebrnym i Paweł Fajdek z brązowym.

W trakcie trwania zmagań młociarzy Patryk Dobek zdobył brązowy medal na 800 m, a parę godzin wcześniej Agnieszka Skrzypulec i Joanna Ogar zostały srebrnymi medalistkami w żeglarskiej klasie 470.


Fot. PressFocus

Komentarze