Zobacz
Do góry

Wszystko zniszczą

Niecodziennie przebiegało spotkanie piłkarzy „Trójkolorowych” z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Migawki z niego pojawiły się w sieci udostępnione zresztą przez samych zawodników.

Widać tam Macrona tłumaczącego szczęśliwym graczom, że teraz muszą dawać przykład innym, bo są idolami młodzieży. W odpowiedzi mistrzowie świata, których większość wychowała się na przedmieściach Paryża w Banlieues, gdzie nierzadko dochodziło czy dochodzi do starć z policją, plądrowania sklepów czy zamieszek, zaczęli skandować: „Wszystko zniszczymy!”.

Część komentatorów oburzyła się na takie zachowanie piłkarzy nowego mistrza świata. Z kolei inni bronią graczy twierdząc, że było to nieprzemyślane działanie i tyle.

Tymczasem we Francji gorąco było już po półfinałowej wygranej z Belgią. Musiała interweniować policja. Nie inaczej było też w niedzielę wieczorem. Porządku w Paryżu pilnowało około 4 tysiące policjantów. Nie pomogło to w zapanowaniu nad euforią cieszących się z mistrzostwa świata kibiców. Kilkadziesiąt osób splądrowało centrum handlowe na Polach Elizejskich. Zaatakowano przy tych policjantów rzucając w nich kamieniami oraz butelkami. Ci odpowiedzieli gazem łzawiącym. W ruch poszły też armatki wodne. Do zamieszek doszło zresztą nie tylko w stolicy Francji, ale też w Lyonie, Strasbourgu czy Rouen. Aresztowano wiele osób.

Co do francuskich piłkarzy, to popis dali już wcześniej, kiedy szczęśliwi wtargnęli na konferencję prasową i szampanem zaczęli oblewać selekcjonera „Les Bleus” Didiera Deschampsa. Okazja do wielkiego świętowania była też wczoraj, gdzie dwukrotnych już mistrzów świata witały setki tysięcy fanów na Polach Elizejskich. Co ciekawe swoje nazwy zmieniło też… kilka stacji paryskiego metra! Notre-Dame des Champs zmieniła nazwę na Notre Didier Deschamps, a stacja Victora Hugo stała się Victor Hugo Lloris. Z kolei stacja Bercy nosi nazwę Bercy Les Bleus.

Komentarze

Więcej w mistrzostwa świata

 • Grabara: Swoje „odsiedziałem”

  Trzy pytania do Kamila Grabary, bramkarza młodzieżowej reprezentacji Polski.

  JK16 czerwca 2019
 • Ukraina mistrzem świata!

  Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy nowym mistrzem świata. W finałowym meczu zespół prowadzony przez Ołeksandra Petrakowa wygrał w Łodzi z Koreą Południową 3:1.

  zich15 czerwca 2019
 • Prowadzi ich do złota

  Dzięki świetnej grze i kapitalnym zagraniom Lee Kang-in, Korea Południowa po raz pierwszy w swojej historii zagra w finale młodzieżowego mundialu.

  Michał Zichlarz15 czerwca 2019
 • Nasz belgijski szpieg

  Niedzielny mecz będzie miał szczególne znaczenie dla Jakuba Piotrowskiego. Były zawodnik Pogoni od roku gra przecież w Belgii.

  Michał Zichlarz15 czerwca 2019
 • EURO U-21. Chłopaki Michniewicza głodni sensacji

  Przedstawiamy młodzieżową reprezentację Polski, która niedzielnym meczem z Belgią rozpocznie zmagania w mistrzostwach Europy.

  Jakub Kubielas14 czerwca 2019
 • Rozczarowani grają o brąz

  Choć Włosi i Ekwadorczycy jeszcze nie wystąpili w finale Młodzieżowych Mistrzostw Świata, to jednak na mundialu w Polsce mieli ambicje walki...

  Michał Zichlarz14 czerwca 2019
 • Jedenastka gwiazd, czyli młoda fala w futbolu

  Na naszych boiskach od dwóch tygodni oglądamy piłkarzy, którzy już są warci miliony, a w najbliższej przyszłości będą błyszczeć w najlepszych...

  Michał Zichlarz8 czerwca 2019
 • Andrij Łunin. Wziąć, ile się da

  W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu młodzieżowego mundialu reprezentacja Ukrainy mierzy się w Łodzi z Kolumbią. – Chcemy grać o medale – podkreśla...

  Michał Zichlarz6 czerwca 2019
 • Chwali Polskę i chce grać w Anglii

  Nie lada gratka, po raz drugi w przeciągu ostatnich kilku dni, czeka kibiców w Bielsku-Białej. Znowu będą mogli zobaczyć w akcji...

  Michał Zichlarz4 czerwca 2019