Wysoka porażka Zagłębia Sosnowiec

Drużyna Zagłębia w sparingu z GKS-em Tychy zaprezentowała się bardzo słabo. Rywale grali o wiele lepiej i trzeba przyznać, że ich wygrana była w pełni zasłużona. W zespole Zagłębia testowano kilku nowych piłkarzy, którzy nie zaprezentowali się w dobrej strony. Na cztery tygodnie przed rozpoczęciem zmagań ligowych kibice Zagłębia mają prawo być zaniepokojeni.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:4 (0:2)

0:1 Piątkowski, 28 min
0:2 Steblecki, 32 min
1:2 Zawodnik testowany, 65 min (kar.)
1:3 Staniucha, 74 min
1:4 Sołowiej, 82 min

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski (46′  Perdijić) – zawodnik testowany (46′ Ciofu), Polczak (46′ Radkowski), Kraczunow (46′ Pietrzak), Grzelak (46′ Słomka) – Szwed (77′ Radwanek),  Budek, Stewart, zawodnik testowany (33′ zawodnik testowany), Małecki (46′ zawodnik testowany) – Radwanek (46′ 87. zawodnik testowany).

GKS Tychy: (I połowa) Konrad Jałocha – Mańka, Biernat, Kowalczyk, Abramowicz – Biegański, Krišto, Daniel, Grzeszczyk, Steblecki – Piątkowski. (II połowa) Igaz – Piątek, Pfertzel, Sołowiej, Szołtys – Staniucha, Laskoś, Szumilas, Wróblewski – Rogalski, Scalet.

* * *

W innym sparingowym meczu zawodnicy Podbeskidzia Bielsko-Biała zremisowali z zawodnikami GKS-u Katowice 2:2. W meczu pomiędzy tymi zespołami znacznie więcej działo się w drugiej połowie. Lepiej prezentowali się piłkarze Podbeskidzia, którzy prowadzili grę i częściej zagrażali bramce GKS-u Katowice. Co ciekawe to drużyna z Katowic strzeliła pierwszego gola, jednak rywale opowiedzieli już trzy minuty później. Po dobrze wykonanym rzucie różnych Rumin po raz drugi dał swojemu zespołowi prowadzenie, co oznaczało, że rywale znów musieli odrabiać straty. Udało im się to w 75 minucie i chociaż emocji nie brakowało do końca spotkania, to więcej goli nie padło.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Katowice 2:2 (0:0)

0:1 Rumin, 55 min
1:1 Dejmek, 58 min (sam)
1:2 Rumin, 61 min
2:2 Hilbrycht, 75 min

Podbeskidzie: Macej – Modelski, Wiktorski (46′ Komor), Bashlay, Gach – Kozak, Figiel (63′ Studnicki), Rzuchowski (46′ Nowak), Rakowski (46′ Hilbrycht), Danielak (80′ Sieracki) – Levis (46′ Roginić)

GKS Katowice: Mrozek (Piskorz) – Michalski, Janiszewski, Dejmek, Mączyński – Błąd, Poczobut, Stefanowicz, Kiebziak, Urynowicz – Rumin oraz Gałecki.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem