Wzmocnienia w Podbeskidziu

Odejścia Łukasza Hanzela i Dymityra Ilijewa poniekąd wymusiły na dziale sportowym Podbeskidzia wzmożone poszukiwania środkowych pomocników. Do hiszoańskiego ofensywnego pomocnika, Roberto „Chopi” Gandary, dołączył 25-letni Michał Rzuchowski, który jest nieco bardziej predysponowany do gry defensywnej. To 25-letni zawodnik środka, który ostatnie 2,5 sezonu spędził w Drutex-Bytovii. Zawodnik ten jest wychowankiem Salosu Szczecin, a w czasach juniorskich terminował w warszawskiej Legii. Przygodę z seniorskim futbolem zaczynał w Arce Gdynia i to właśnie dzięki występom dla tego klubu po raz pierwszy zaistniał na szczeblu centralnym.

„Idzie” dobra opinia

Szczególnie pamiętny wydarzeniem z tamtego okresu dla nowego piłkarza Podbeskidzia był pewien mecz sezonu 2013/14. Arka grała na zapleczu ekstraklasy i mierzyła się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Rzuchowski strzelił w tym spotkaniu bramkę, trafiając do siatki z… ponad 40 metrów. Po wspomnianym sezonie zawodnik trafił, na krótko, do chorzowskiego Ruchu, ale nie zaistniał w ekstraklasie. Na nowo zaczął grać regularnie dopiero wiosną 2016 roku, kiedy to został zawodnikiem Bytovii. W sumie, w barwach tego klubu, rozegrał 51 spotkań i zdobył 6 bramek. – Zdecydowałem się na Podbeskidzie, bo zachęcił mnie plan przedstawiony przez klub i zarysowana ścieżka rozwoju. Jak również osoba trenera, Krzysztofa Brede, za którym „idzie” dobra opinia w środowisku. Jestem bardzo ciekawy tej współpracy i nie mogę doczekać się występów w barwach nowego zespołu – powiedział nowy nabytek „górali”. Kiedy zatem Michał Rzuchowski będzie miał okazję zaprezentować się w barwach Podbeskidzia po raz pierwszy?

Będzie sparing w Rybniku?

Być może już dziś. Jakiś czas temu informowaliśmy, że Podbeskidzie – oprócz ogłoszonej listy sparingowej – stara się załatwić jeszcze jedną grę kontrolną na środę, 4 lipca. Wczoraj, późnym popołudniem, kiedy oddawaliśmy tekst do łamania, nie było jeszcze przesądzone, czy udało się znaleźć sparingpartnera, chociaż według nieoficjalnych informacji „górale” załatwili sparing z ROW-em Rybnik. Mecz ma rozpocząć się dziś o godz. 17.00 w Rybniku-Kamieniu, gdzie drugoligowiec przebywa obecnie na obozie.

7 lipca, czyli w najbliższą sobotę, Podbeskidzie zmierzy się w meczu kontrolnym z Piastem Gliwice. Spotkanie rozpocznie się w Dankowicach o godz. 11.00.

Goncerz nowym zawodnikiem

Wczoraj Podbeskidzie ogłosiło, że nowym zawodnikiem zespołu z Bielska-Białej został Grzegorz Goncerz, który przez wiele lat grał w GKS-ie Katowice.

Po podpisaniu umowy doświadczony piłkarz powiedział na stronie klubowej: – Cieszę się, że trafiłem do Podbeskidzia, że to będzie mój nowy klub. Tworzy się tu ciekawy, młody zespół, z młodym ambitnym trenerem, jest piękny stadion i liczę, że uda nam się zrobić dobry wynik w tym sezonie. Zarówno ja, jak i cały zespół mamy coś do udowodnienia, dlatego ja do nowego sezonu podejdę bardzo ambicjonalnie i mam nadzieję, że moje bramki pomogą w zwycięstwach drużyny.