Pogodził ich remis

„Derbowy” sparing pomiędzy drużynami z Lubina i Legnicy nie wyłonił zwycięzcy.

W meczu kontrolnym, który rozegrano na boisku nr 7 w Lubinie, miejscowe Zagłębie zremisowało 1:1 ze spadkowiczem z ekstraklasy, Miedzią Legnica. Spotkanie rozegrano w formule dwa razy po 40 minut. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył strzałem głową środkowy obrońca Kamil Kruk, wyrównał Kameruńczyk Emmanuel Agbor.

Trener „miedziowych” Waldemar Fornalik sprawdzał kilku bardzo młodych zawodników. Na prawej obronie w I połowie grał Igor Orlikowski (rocznik 2006), a po przerwie na boisku pojawił się jego rówieśnik, Mateusz Skoczylas. Poza tym bramkarz Szymon Weirauch w marcu skończył 19 lat. Lada dzień powinna zostać ogłoszona prolongata kontraktu greckiego golkipera, 30-letniego Sokratisa Dioudisa.

Szkoleniowiec drużyny znad Kaczawy, Radosław Bella, sprawdzał przydatność do drużyny niespełna 19-letniego środkowego obrońcę Miłosza Lewandowskiego z FCB Escola Varsovia oraz 18-letniego obrońcę Michała Walczaka z trzecioligowej Polonii Środa Wielkopolska,  W zespole z Legnicy zabrakło nowo pozyskanego Damiana Michalika, który poprzednio występował w Stali Rzeszów.

Zagłębie Lubin – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

1:0 – Kruk, 46 min (głową), 1:1 –  Agbor, 78 min.

ZAGŁĘBIE (I połowa): Weirauch – Orlikowski, B. Kopacz, Ławniczak, Grzybek – Chodyna, Dąbrowski (29. Makowski), Poletanović, Bohar – Kurminowski (29. Mróz), Kobusiński. II połowa: Weirauch (70. Matys) – Kolan, Kruk, Jach, Woźniak – Makowski, Kocaba, Gaprindaszwili, Kusztal, Mróz (66. Skoczylas) – Doleżal. Trener Waldemar FORNALIK.

MIEDŹ (I połowa): Abramowicz – Hartherz, Niewulis, Mijuszković – Kostka, Tront, Drygas, Antonik, Lehaire – Agbor, Stanclik. II połowa: Chadała – Walczak, Hoogenhout, Lewandowski, Carolina – Obieta, Ciapa Lewandowski, Chuca, Drzazga – Guzdek, Stanclik (56. Agbor). Trener Radosław BELLA.

Grano 2×40 minut.

Podpis do zdjecia: Chociaż to był tylko sparing, walka na boisku w Lubinie była zażarta.

Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.