W Knurowie wielki mecz!

To będzie wielkie święto futbolu w Knurowie. Przypomną się najlepsze ligowe czasy, a na boisku w meczu Concordia Knurów – Górnik Zabrze pojawi się plejada znanych graczy!


Mecz Concordia Knurów – Górnik Zabrze uświetni piękny jubileusz!

W związku z obchodami 100-lecia, klubu z Knurowa z wielką pompą obchodzi swoje święto. Zacznie się, jako to po naszymu, po ślonsku z udziałem orkiestry KWK Knurów i od przemarszu drużyn Concordii. A maszerować ma kto, bo w odbudowującym się powoli śląskim klubie trenuje we wszystkich rocznikach aż 350 zawodników i zawodniczek. Klub ma brązową gwiazdkę w programie certyfikacji PZPN, a stara się o srebrną. Wszystko zacznie się punktualnie o 15.00.

Wielcy wychowankowie

Zaraz potem na boisko wybiegną wielcy wychowankowie Concordii czy zawodnicy, którzy w Knurowie zaczynali swoje kariery. Jak mówi trener Zbigniew Matuszek nie zabraknie triumfatora Ligi Mistrzów z 2005 roku w barwach Liverpool, 62-krotnego reprezentanta Polski Jerzego Dudka, który z Knurowa w 1995 roku startował do swojej wielkiej kariery. Nie zabraknie też jego brata Dariusza, znanego ligowego gracza, a teraz trenera.

W ogóle będzie sporo braterskich duetów, bo i bracia Wolsztyńscy, Łukasz oraz Rafał i bracia Wiśniewscy – Jacek i Dariusz. Będzie też Janusz Bodzioch i jego syn Mateusz. Nie zabraknie innych, jak Mirosława Smyły, Mateusza Smudy, Zenona Gałacha, Krzysztofa Zagórskiego, Jacka Polaka, Łukasza Winiarczyka.

Concordia Knurów - Górnik Zabrze
Mecz Concordia Knurów – Górnik Zabrze jest głównym punktem obchodów jubileuszu

Górnik? Na początku letnich przygotowań ma przyjechać w mocnym składzie. O to czy będą gwiazdy pytaliśmy trenera górniczego zespołu Jana Urbana. Doświadczony szkoleniowiec w swoim stylu, w żartobliwy sposób odpowiedział. – A mamy takie?

Bliscy Górnikowi

Szanowany szkoleniowiec pytany o mecz w Knurowie powiedział. – To klub bardzo bliski Górnikowi, bo przecież wielu zawodników grających w Zabrzu stamtąd się właśnie wywodziło. Fajnie, że jedziemy na taki mecz do klubu świętującego swój jubileusz. W ten sposób powinno się postępować i w ten sposób utrzymywać dobre relacje z sąsiadem. Co do naszych gwiazd, to myślę że oczywiście pojadą i nie odmówią – mówi z uśmiechem trener Urban.

Jedną z tych wielkich gwiazd Górnika jest Lukas Podolski, którego ojciec Waldemar z powodzeniem występował w knurowskiej jedenastce, kiedy ta z powodzeniem radziła sobie na boiskach zaplecza ekstraklasy. Podolski senior grał w Górniku Knurów, bo taka obowiązywała wtedy nazwa, w latach 1978-1987, z przerwą na grę w ROW Rybnik (sezon 1981/82). Grał razem w zespole choćby z Januszem Bodziochem i przyjaźnią się do dzisiaj. „Poldi” jak jego tata przed laty zagra więc dziś najprawdopodobniej na Stadionie Miejskim w Knurowie przy ulicy Dworcowej.


Kalendarz obchodów 100-lecia Concordii. Sobota, 24 czerwca

15.00 – przemarsz drużyn Concordii Knurów przy akompaniamencie orkiestry KWK Knurów

15.15 – mecz wychowanków

17.00 – mecz Concordia Knurów – Górnika Zabrze

Wstęp na dwumecz: dzieci do lat 8 za darmo, dzieci i młodzież do lat 16 – 10 zł, dorośli – 20 zł.

Atrakcje: dmuchańce, fotobudka, malowanie twarzy, jubileuszowe miasteczko.


Na zdjęciu: Lukas Podolski gotowy do meczu Concordia Knurów – Górnik Zabrze. W zespole rywali grał przed laty jego ojciec, Waldemar.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.