Zgodnie z planem. Gol w debiucie. Cenią siebie

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.

Wszystko zgodnie z planem

Raków Częstochowa - Stal Mielec

Mistrz Polski mimo męczarni w pierwszej połowie dopisał do swojego konta komplet punktów. Choć zabrzmi to wręcz komicznie, tak na obecne wyniki Rakowa duży wpływ miał… Kamil Kiereś. Ten prowadził GKS Tychy w pamiętnej porażce częstochowian 1:8 sprzed siedmiu lat. Reszta historii jest znana – zatrudnienie Marka Papszuna i daleka podróż z II ligi do mistrzostwa Polski. Jego następca, Dawid Szwarga mógł obawiać się rywalizacji ze Stalą trenera Kieresia. Więcej w „Sporcie”

Gol w debiucie

Górnik - Widzew skrót meczu

Sprawiedliwy remis w starciu „górników” z Widzewem. Zabrzanie dobrze weszli w starcie z łodzianami. Szybko zdobyli przewagę w środku pola, a na bramkę Henricha Ravasa uderzali Daisuke Yokota i Robert Dadok. Goście próbowali atakować za sprawą duetu Fran Alvarez – Jordi Sanchez, ale bez efektu. Tymczasem w 25 minucie było 1:0 dla „górników”! Fatalny błąd w środku pola popełnił Mateusz Żyro, który stracił piłkę na rzecz Lukasa Podolskiego. Ten odegrał do debiutanta w zespole z Zabrza Adriana Kapralika, który przymierzył z prawej nogi tak, że bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia. Reprezentant Słowacji nie mógł sobie wymarzyć lepszego startu w górniczej ekipie. Więcej w „Sporcie”

Cenią też siebie

Piast - Raków wynik

Na zakończenie 5. kolejki Piast zagra na wyjeździe z Cracovią. Goście spodziewają się nawet trudniejszej przeprawy niż ostatnio, w poprzedniej potyczce z Rakowem Częstochowa. Mistrz Polski sprawdził wówczas jakość swojej kadry, co skrzętnie wykorzystał Piast, który energią i planem taktycznym wybił wszystkie atuty Rakowa. Teraz gliwiczanie będą starali się wybić atuty „Pasów”, czyli zespołu, który wygląda więcej niż dobrze na starcie sezonu 2023/24. – Wiele osób mówi, że z Cracovią jest źle, bo nie robi transferów itd. Myślę, że zapomina się, iż klub ten zrobił najważniejszą rzecz, czyli przedłużył umowę z trenerem Jackiem Zielińskim, który od lat udowadnia, jak dobrym jest fachowcem. Doceniamy Cracovię i szanujemy, ale też cenimy siebie i jedziemy tam walczyć o swoje – podkreśla trener Piasta Aleksandar Vuković. Więcej w „Sporcie”

Jeszcze w poniedziałkowym numerze „Sportu”:

• Aż 10 dni na kolejne spotkanie musieli czekać piłkarze Cracovii. Trener Jacek Zieliński przyznaje, że to sytuacja, której nie lubi ze względu na wydłużony mikrocykl
  • Mimo napiętej końcówki Podbeskidzie odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie
  • Skuteczna gra w przodzie i w tyłach zapewniła drużynie z Turzy niespodziewane zwycięstwo z liderem
  • Dwie kolejki ligowe wystarczyły, żeby Jude Bellingham rozkochał w sobie Hiszpanię. Po sobotnim meczu z Almerią ma na swoim koncie 3 bramki
  • Reprezentacja Hiszpanii po raz pierwszy w historii zdobyła mistrzostwo świata kobiet
  • Polacy wciąż mają szansę na grę w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W finale prekwalifikacji po twardym i wyrównanym boju po raz drugi ograli Bośnię i Hercegowinę