Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.

Zajawka „Sportu” na piątek (20.10.2023)

Przeciwko niepokonanym

W Łęcznej GieKSa jeszcze nigdy nie wygrała

GKS Katowice po dwutygodniowej przerwie wraca do zmagań ligowych. Pierwszym przeciwnikiem ekipy Rafała Góraka będzie Górnik Łęczna. Nie jest to najlepszy rywal do tego, aby przerwać złą passę meczów bez zwycięstwa. Nie tylko dlatego, że łęcznianie są na drugim miejscu w tabeli. Jest to także jedyny zespół na zapleczu ekstraklasy, który w tym sezonie nie zanotował ani jednej porażki. Więcej w „Sporcie”

Kolejny krok?

Łukasz Masłowski

Raków Częstochowa powoli szykuje się do zimowego okna transferowego. Choć do przerwy w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy, a zarazem otwarcia zimowego okienka transferowego, jeszcze wiele miesięcy, tak w Częstochowie trwają już pierwsze przygotowania. Nie mowa jednak o nazwiskach, czy pozycjach zawodników, ale o dyrektorze sportowym. Mistrz Polski ma na tym stanowisku wakat po zakończeniu współpracy z Robertem Grafem. Więcej w „Sporcie”

Czas wyzwań

Przed meczem Sandecja - Polonia Bytom

Najbliższe tygodnie zadecydują czy Polonia Bytom spędzi zimę w strefie spadkowej drugiej ligi. Ostatnie 0:1 z Hutnikiem Kraków dla niebiesko-czerwonych było bolesnym ciosem. Gdyby wygrali, wydostaliby się ze strefy spadkowej. Tymczasem zanotowali pierwszą porażkę na nowym stadionie i pierwszą pod wodzą Łukasza Tomczyka. – Nie jestem cudotwórcą, ale jednocześnie wiem, że nie mamy wiele czasu. Pracujemy jednak i mam nadzieję, że malutkie efekty już widać. Inaczej by mnie tu nie było – uśmiecha się trener bytomian. Więcej w „Sporcie”

Zajawka „Sportu” na piątek (20.10.2023). Jeszcze w piątkowym numerze:

• Reset nie wszystkim wyjdzie na dobre. Rozmowa z Bogdanem Pikutą, byłym piłkarzem m.in.: GKS Katowice, Górnika Zabrze, Zagłębia Sosnowiec i Widzewa Łódź
  • Drugi trener Ruchu Jan Woś zapewnia, że Widzew został rozpracowany przez sztab „Niebieskich”. Sam zagrał kiedyś w koszulce Ruchu przeciw łodzianom
  • Za tydzień Aleksandarowi Vukoviciowi „stuknie” dokładnie rok pracy w Piaście. Zanim jednak to nastąpi gliwiczan czeka bardzo trudny mecz z Pogonią przy Okrzei
  • Choć do przerwy w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy, a zarazem otwarcia zimowego okienka transferowego, jeszcze wiele miesięcy, tak w Częstochowie trwają już pierwsze przygotowania
  • Trener Pogoni Szczecin Jens Gustafsson przestrzega swoich zawodników przed meczem z Piastem Gliwice
  • Erik Exposito potrzebuje tylko 2 goli, by wyrównać swój rekord sezonu, jeżeli chodzi o liczbę strzelonych goli w ekstraklasie
  • Joel Valencia to kolejny piłkarz sosnowieckiego klubu, który na przestrzeni ostatnich tygodni nabawił się kontuzji uniemożliwiającej mu występy ligowe
  • GKS Tychy chce zmazać plamę po porażce z ostatnim zespołem tabeli i podtrzymać dobrą passę na swoim boisku
  • Czas wyzwań. Najbliższe tygodnie zadecydują czy Polonia Bytom spędzi zimę w strefie spadkowej drugiej ligi
  • Znakomite tenisistki, które ostatnio zostały mamami: Japonka Naomi Osaka oraz mające polskie korzenie Niemka Angelique Kerber i Dunka Karolina Woźniacka mają zagrać w styczniowym turnieju Wielkiego Szlema Australian Open
  • W piątek i sobotę Paryżu półfinały Pucharu Świata w rugby, w których zagrają Nowa Zelandia z Argentyną oraz Anglia z RPA
  • Las Vegas Aces wygrały trzeci mecz z New York Liberty i zostały mistrzyniami zawodowej ligi koszykarek WNBA. Najlepszą zawodniczką finałów wybrano skrzydłową Asów A’ja Wilson

Foto główne: Tomasz Kudala/PressFocus