ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti i Sam Deroo z nowymi umowami

To doskonała informacja dla fanów ZAKSY. Obaj siatkarze należą nowiem do liderów zespołu. Toniutti jest jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym rozgrywającym na świecie. Barw klubu z Kędzierzyna-Koźla broni od sezonu 2015/16. Trafił do niego z niemieckiego VfB Friedrchshafen i od razu stał się gwiazdą PlusLigi. Zyskał też ogromne zaufanie kolegów i trenerów, którzy powierzyli mu rolę kapitana. W czasie swojego pobytu w ZAKSIE dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski i raz Puchar kraju.

–  Chciałbym kontynuować tę pracę i wierzę, że razem możemy sięgać jeszcze po niejedno trofeum. Najważniejsza była dla mnie świadomość, że klub chce tworzyć coś ważnego i ja jestem częścią tego projektu – powiedział po podpisaniu nowej umowy reprezentant Francji, Benjamin Toniutti.

W ślady Toniuttiego poszedł też kolejny z filarów ZAKSY, Deroo, który tak jak Francuz w zespole z Opolszczyzny występuje od trzech lat. Jak podkreślił reprezentant Belgii istotne w podejmowaniu decyzji były nie tylko aspekty sportowe.

– ZAKSA jest w gronie najlepszych klubów nie tylko w Polsce ale w Europie, więc gra w takim zespole, tak stabilnym klubie i możliwość pracy na najwyższym poziomie jest czymś wyjątkowym. Do tego ja i moja rodzina czujemy się tutaj bardzo dobrze.  Najbliższe otoczenie, ludzie wokół nas okazali nam sporo wsparcia, co również doceniamy. Mam nadzieję, że nadal będę dostarczał sporo dobrych emocji, bo wszyscy w Kędzierzynie-Koźlu zasługują na to – powiedział Deroo.

Kibice ZAKSY dostali miły świąteczny prezent. Benjamin Toniutti w dalszym ciągu będzie bronił barw klubu z Kędzierzyna-Koźle 
Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus