Zobacz
Do góry

Zamieszanie wokół kadry. Będzie bojkot?

Powstał poważny spór między kadrowiczami i działaczami związkowymi, który może się przerodzić w bojkot zgrupowania oraz turnieju Euro Ice Hockey Challenge rozgrywanego od 9 do 11 listopada w Gdańsku.


Te informacje pochodzą z nieoficjalnego, acz wiarygodnego źródła. Grupa 40 kilku kadrowiczów obecnych i z poprzednich kilku lat wynajęła adwokata, który został ich pełnomocnikiem. Spór dotyczy zaległości finansowych jakie związek ma wobec hokeistów.

Sami zainteresowani są skłonni iść na ustępstwa i sami dobrowolnie obniżyć zalegające kwoty. Działacze, wedle naszych informacji, są zdania, że najlepiej byłoby umorzyć całą pulę zaległych wynagrodzeń. Trudno im się dziwić, wszak związek jest poważnych tarapatach finansowych i chciałby zmniejszyć zadłużenie.

W środę doszło nawet do spotkania prezesa Mirosława Minkiny z pełnomocnikiem hokeistów, ale porozumienia nie osiągnięto. Rozmowy, podobno, będą kontynuowane. Szybkimi krokami zbliża się termin pierwszego zgrupowania (4 listopada) i trudno sobie wyobrazić kadrę trenera Tomasza Valtonena bez zawodników z najsilniejszych klubów. Nie wyobrażamy sobie, by z silnymi ekipami Danii, Norwegii i Austrii grała młodzieżowa reprezentacja kraju.

By rozwiązać ten konflikt potrzeba dobra wola z jednej i drugiej strony. Działacze związkowi utrzymują, że wszelkie zobowiązania finansowe nie zostały w charakterze umów pisemnych, lecz obowiązywała umowa słowna. Pełnomocnik hokeistów jest innego zdania i spór może przerodzić się w poważny konflikt z niecodziennymi skutkami, znacznie poważniejszymi niż tylko bojkot listopadowego zgrupowania.

Wokół całej tej sprawy panuje zmowa milczenia…

Komentarze

Więcej w hokej

 • Hokej. Unia już w ogródku

  Hokeiści z Oświęcimia praktycznie mogą czuć się pewnymi finalistami turnieju o Puchar Polski, choć do pełni szczęścia brakuje im jeszcze „oczka”.

  Włodzimierz Sowiński14 listopada 2019
 • Naprzód Janów. Alarm (nie)odwołany?!

  Kwestia niedomówień i pewnie zaległości finansowych między spółką akcyjną Naprzód Janów i właścicielem (MOSiR-em) lodowiska „Jantor” została, przynajmniej częściowo, wyjaśniona.

  sow13 listopada 2019
 • Hokej. Błyskotliwy Kasperlik

  Lider przerwał imponującą serię „Szarotek”, a popisowa w jego wykonaniu była druga tercja.

  Bogdan Nather12 listopada 2019
 • Hokej. Valtonen zwolniony!

  Jestem w Ravensburgu z rodziną, synowie chodzą do szkoły i czujemy się wszyscy dobrze.

  Włodzimierz Sowiński12 listopada 2019
 • Bryk: Nie możemy rozpamiętywać porażek

  Trzy pytania do …Mateusza Bryka, obrońcy GKS-u Tychy.

  Włodzimierz Sowiński12 listopada 2019
 • Hokej. Fatalne pudła i kolejna porażka

  Polscy hokeiści po drugi z rzędu przegrywają 0:2 tym razem z Węgrami w ostatnim dniu turnieju EIHC o Puchar Niepodległości w...

  sow10 listopada 2019
 • Turniej EIHC. Biało – czerwoni przegrali z Włochami

  Polscy hokeiści w drugim meczu turnieju Euro Ice Hockey Challenge o Puchar Niepodległości w Gdańsku przegrali z Włochami 0:2, tracąc drugiego...

  Włodzimierz Sowiński9 listopada 2019
 • Hokej. Tylko zwycięstwo cieszy…

  Aron Chmielewski przed własną publicznością był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem i zasłużenie otrzymał wyróżnienie.

  Włodzimierz Sowiński8 listopada 2019
 • Hokej. Początek wędrówki

  Biało-czerwoni dzisiaj meczem z Japonią sezon międzynarodowy, z kolei jego ukoronowaniem będą mistrzostwa świata w katowickim „Spodku”.

  Włodzimierz Sowiński8 listopada 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com