Zima nie przeszkodziła w przygotowaniach

W zimowej scenerii rozpoczęło się pierwsze zgrupowanie biało-czerwonych w sezonie 2021. W COS-ie w Szczyrku trenuje 17 kadrowiczek. Kolejne dojadą.


Jacek Nawrocki, trener naszej drużyny, na zgrupowanie w Beskidach powołał 28 zawodniczek. Na razie ma do dyspozycji 17. Kolejne dojadą, gdy Grupa Azoty Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź i E.Leclerc Moya Radomka rozstrzygną walkę o medale. Dołączą też zawodniczki z ligi włoskiej, Magdalena Stysiak i Malwina Smarzek-Godek.

– Zaczęliśmy pracę z grupą dziewczyn z klubów poniżej czwartego i Olą Gryką. W takim składzie będziemy trenować przez dwa mikrocykle. Ten okres zakończy się wyjazdowymi meczami z Czeszkami – wyjaśnił selekcjoner

Nowymi twarzami w kadrze są Katarzyna Wenerska oraz Aleksandra Gryka. – Taką prawdziwą debiutantką właściwie jest Kasia Wenerska. Jej gra w lidze i jej dokładność spowodowały, że spróbujemy ją w reprezentacji. Jest też Ola Gryka, która w reprezentacjach młodzieżowych była znakomitą środkową. Zobaczymy jak będzie po jej pobycie na uczelni w Los Angeles. Liczę, że wniesie do kadry dużo dobrego – ocenił Nawrocki. Docelową imprezą dla polskich siatkarek będą w tym roku mistrzostwa Europy, które rozpoczną się 18 sierpnia. Skład na nie zostanie wybrany po Lidze Narodów (15 meczów w turnieju w „bańce” we Włoszech).

W planach przed Ligą Narodów biało-czerwone mają sparingi z Bułgarkami. – 29 kwietnia dołączy do nas grupa, która grała w naszej lidze mecze finałowe oraz Magda Stysiak i Malwina Smarzek-Godek. Od 3 maja mamy zaplanowane treningi taktyczne i siłowe w dosyć szerokiej grupie. Będzie to dość specyficzny moment przygotowań, który polegajacy na ułożeniu gry. 15-16 maja zagramy w Bułgarią. Wówczas będziemy już w składzie, który zagra w Lidze Narodów – wyjaśnił szkoleniowiec kadry.


KADRA W SZCZYRKU

Rozgrywające

Marta Krajewska (Developres SkyRes Rzeszów), Martyna Łazowska (SMS PZPS Szczyrk), Julia Nowicka (Grot Budowlani Łódź), Ewelina Polak (Energa MKS Kalisz), Katarzyna Wenerska (Joker Świecie).

Środkowe

Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź), Weronika Centka (Grot), Anna Stencel, Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Developres), Aleksandra Gryka (Women Of Troy Los Angeles/USA), Agnieszka Kąkolewska (Grupa Azoty Chemik Police), Marta Ziółkowska (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz).

Przyjmujące

Martyna Czyrniańska (Szczyrk), Monika Fedusio, Zuzanna Górecka (obie Grot), Aleksandra Wójcik (ŁKS), Martyna Grajber, Martyna Łukasik (obie Chemik), Magdalena Stysiak (Savino del Bene Scandicci/Włochy), Olivia Różański (IŁCapital DPD Legionovia), Weronika Szlagowska (BKS Bostik Bielsko-Biała).

Atakujące

Malwina Smarzek-Godek (Igor Gorgonzola Novara/Włochy), Aleksandra Rasińska (Developres), Karolina Drużkowska (BKS), Paulina Damaske (Grot).

Libero

Maria Stenzel (Grot), Justyna Łysiak (Kalisz), Monika Jagła (Pałac)


Fot. Piotr Matusewicz/PressFocus