Zina IV liga śląska, gr. II. W Jasienicy oddech ulgi

Drzewiarz Jasienica odniósł cenne zwycięstwo, a co ważne na własnym terenie, co ostatnio nie należało do reguły.

To spotkanie miało swoje znaczenie dla obu zespołów, gdyż były to beskidzkie czwartoligowe derby. Jak by nie patrzeć, sprawa honorowa. Lepiej poradzili sobie gospodarze z Jasienicy, choć w pierwszej połowie to goście z Czechowic-Dziedzic mieli okazje do objęcia prowadzenia. Swoje okazje marnowali m.in. Michał Przemyk czy Łukasz Szędzielarz.

Dopiero po pół godzinie Drzewiarz przeniósł grę na połowę przyjezdnych. Dla bardzo dobrze spisującej się defensywy piłkarzy Piotra Łosia była to chwila na złapanie oddechu.

W drugiej połowie obraz gry niewiele zmienił się, gdyż oba zespoły starały się przeprowadzać szybkie ataki. Jednak były problemy z dokładnym dogrywaniem piłki.

Dopiero akcja, w której najpierw skrzydłem ruszył na rywali Dariusz Łoś. Wypatrzył w polu karnym Szymona Królaka i sprytnie mu podał piłkę. Ten bez problemu pokonał bramkarza zespołu gości, Jakuba Świerczka.

Podrażnieni stratą bramki piłkarze z Czechowic-Dziedzic w końcówce meczu robili wszystko, by uratować choćby punkt. Jednak obrońcy Drzewiarza nie dali się zaskoczyć i do końca tablica pokazywała 1:0 dla gospodarzy.

Piłkarze z Jasienicy zadomowili się w środkowej części tabeli, zajmując 8 pozycję.

Drzewiarz Jasienica – MRKS Czechowice 1:0 (0:0)

1:0 – Królak (głową), asysta Łoś, 64 min

Drzewiarz: D.Waliczek, Duś, Łoś (76. Zieliński), J.Waliczek – Profic (87. Sapuła), Gajda, Pindera, Ślosarczyk, A.Waliczek (73. Wadas)- Królak. Trener Paweł Łoś

MRKS: Świerczek – Padło, Szędzielarz, Wrana, Żurek (55. Czernek), Bryczek, Adamiec, Wandzel, Przemyk (64. Lewandowski), Raszka, Jonkisz. Trener Jarosław Kupis

Sędziował Jakub Borkowski (Tychy). Żółte kartki: 38. J.Waliczek – 26. Szędzielarz, 34. Adamiec, 82. Lewandowski.

Wyniki pozostałych meczów grupy:

GKS II Tychy – Rozwój Katowice 2:1 (1:0)

Bramki: Kasprzyk 45 – karny, 60 – karny – Kaletka 75.

Spójnia Landek – GKS Radziechowy-Wieprz 3:0 (1:0)

Bramki: Kuś 26, Habdas 47, Nieśmiałowski 86.

Orzeł Łękawica – Unia Turza Śląska 0:2 (0:0)

Bramki: Rycka 51, Dawid Pawlusiński 90+2 – karny.

Iskra Pszczyna – Jedność 32 Przyszowice 0:3 (0:1)

Bramki: Mnochy 20, 68, Przybylski 90+3.

Unia Książenice – Podbeskidzie II Bielsko-Biała 5:3 (3:2)

Bramki: Pieczka 6, Koleczko 15, Ziaja 24, Bysiec 71, Wania 77 – samobójcza – Kręcichwost 29, Studnicki 34, Liszka 84.

Kuźnia Ustroń – Decor Bełk 1:0 (1:0)

Bramka – Jaworski 25.

LKS Czaniec – Odra Wodzisław Śląski 1:7 (1:4)

Bramki: Wiśniowski 36 – Wodecki 28, 34, 35, 42, Lalko 78 – głową, Gać 84, Tabala 89.

17. Odra Centrum 32 18 29:91

* Odra Centrum wycofała się z rozgrywek i jej rywale otrzymali walkowery (3:0).

31. kolejka, 3-6 czerwca: Czaniec – Książenice, Jedność – Podbeskidzie II, MRKS – Kuźnia, Tychy II – Radziechowy-Wieprz, Odra – Decor, Orzeł – Drzewiarz, Iskra – Rozwój, Turza Śląska – Spójnia.