Zina IV liga śląska (grupa II). Wreszcie bez remisu

Jadąc do Książenic piłkarze LKS-u Czaniec bardzo chcieli zgarnąć komplet punktów, gdyż w ostatnich sześciu meczach remisowali. Jak zaczęli 4 września ze Spójnią Landek (2:2), tak było do 9 października, gdy podzielili punkty z zespołem Unii Turza Śląska (1:1).

Z kolei LKS Unia Książenice w tym sezonie ma kłopoty ze zdobywaniem kompletu punktów i przed niedzielnym meczem w siedmiu meczach schodziła pokonana. Zwłaszcza fatalny początek sezonu mógł trochę dziwić, gdyż ekipa z Książenic do końca w ubiegłym sezonie walczyła o awans. Rywal dla LKS-u Czaniec wcale nie łatwy do ogrania, bo w lidze w dwóch ostatnich bezpośrednich starciach to Unia była górą.

Oba zespoły po gwizdku sędziego starały się grać raczej defensywnie. Akcje z kontry miały zapewnić objęcie prowadzenia. W pierwszej połowie gospodarze mieli dwie niezłe okazje, ale to w 40. minucie Damian Oczko otworzył wynik meczu po idealnym wykorzystaniu celnego dośrodkowania.

W drugiej części spotkania widać było, że napięcie zeszło z zawodników LKS-u Czaniec. Akcje stawały się coraz śmielsze. Gdy w 59. minucie Paweł Flis strzelił na bramkę Unii, Mateusz Wowra chciał zablokować piłkę, ale w efekcie skierował ją do własnej siatki.

Dwie bramki przewagi mocno ożywiły piłkarzy Unii Książenice, ale defensywa gości wykonywała swoje zadania bezbłędnie. Losy meczu zostały przesądzone na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Paweł Flis posłał pięknym strzałem piłkę w długi róg bramki rywali i ustalił wynik spotkania.

Wygrana umocniła pozycję LKS-u Czaniec w bezpiecznej środkowej części tabeli. Unia Książenice znalazła się w strefie spadkowej.

LKS Unia Książenice – LKS Czaniec 0:3 (0:1)

Bramki: Oczko 40, Wowra (samobójcza) 59, Flis 80.

Książenice: Wacławiec – Wieczorek, Wowra (75. J. Skowronek), Wojtala, Dudzik, Kostecki, Bennek, Koch (68. Florkowski), Tkocz, Suchliński, Koleczko. Trener Paweł Krzysztoporski

LKS Czaniec: Kierlin – Stańczak, Powała, Borak, Handy (86. Nowak) – Pielichowski (50. Flis), Felsch, Ilya-Oczko, Wiśniowski (68. Gawor), Hałat (90. Stwora). Trener Szymon Waligóra.

Sędziował Przemysław Burliga. Widzów 100. Żółte kartki: 24. Wowra

Na zdjęciu: Piłkarze LKS-u Czaniec mogą odetchnąć, gdyż zmora meczów zremisowanych została zakończona.

WYNIKI POZOSTAŁYCH MECZÓW KOLEJKI

ROW 1964 Rybnik – Spójnia Landek 1:4 (0:3)

Bramki: Warmiński 79 – Zawadzki 30, Masternak 40, Rutkowski 44, Sobas 49.

Góral Żywiec – Drzewiarz Jasienica 2:4 (0:2)

Bramki: Knapek 70, Biegun 85 – D. Łoś 6, 29, Pindera 63, Królak 74.

Unia Turza Śląska – Piast II Gliwice 2:1 (0:1)

Bramki: Musiolik 60, Glenc 65 – Gendera 39.

MRKS Czechowice-Dziedzice – Decor Bełk 0:1 (0:0)

Bramka – Rasek 75 – wolny.

GKS II Tychy – LKS Bestwina 3:1 (0:1)

Bramki: Orliński 55, Misztal 64 – karny, Dzięgielewski 90 – karny – Patroń 34.

Czarni Gorzyce – Orzeł Łękawica 1:2 (0:1)

Bramki: Kucharski 71 – Juraszczyk 18 – samobójcza, Biółka 73.

16. Góral (b) 11 3 14:33

12. kolejka, 23-24 października: Spójnia – Podbeskidzie II, Orzeł – Kuźnia, Bestwina – Czarni, Decor – Tychy II, Czaniec – MRKS, Piast II – Książenice, Drzewiarz – Turza Śl., ROW – Góral.