Zagłębie wygrało z osłabioną Wisłą

W drugim sobotnim meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało Wisłę Kraków 2:1.

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania z postanowieniem przełamania po serii słabszych spotkań. Od początku meczu to piłkarze Wisły sprawiali lepsze wrażenie.

Jednak w 23 minucie czerwoną kartką został ukarany Frydrych. Była to konsekwencja faulu na wychodzącym na czystą pozycję Sasy Żivcu. Sędzia był pewny swojej decyzji i nie zdecydował się na sprawdzenie tej sytuacji na powtórce.

Gospodarze nie zrobili jednak wiele, aby wykorzystać przewagę jednego zawodnika. Z kolei w ostatniej minucie pierwszej połowy Konrad Gruszkowski wykorzystał świetne dośrodkowanie Aschrafa El Mahdiouiego i pokonał Dominika Hładuna.

W drugiej części gry Zagłębie znacznie dłużej utrzymywało się przy piłce, co pozwoliło tworzyć sobie więcej sytuacji.

Po jednej z nich Żivec wykończył ładną akcję swojego zespołu i doprowadził do wyrównania. Gospodarze ambitnie dążyli do zwycięstwa z tym meczu i zostali wynagrodzeni.

Po dośrodkowaniu w pole karne Patryk Szysz strzelił gola, który okazał się rozstrzygający. Zagłębie wygrało mecz po czterech kolejnych ligowych porażkach. Z kolei Wisła zanotowała czwarty mecz ligowy z rzędu bez zwycięstwa.

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 2:1 (0:1)

0:1 Gruszkowski, 45 min
1:1 Żivec, 74 min
1:2 Szysz, 84 min

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Šimić, Pantić, Wójcicki – Żubrowski (68. Dudziński), Łakomy (54. Ratajczyk), Starzyński (C) (27. Poręba) – Żivec, Szysz – Daniel (68. Podliński).

Wisła Kraków: Biegański – Gruszkowski (87. Starzyński), Frydrych, Sadlok (C), Matěj Hanousek – El Mahdioui – Yeboah, Savić, Żukow (46. Plewka), Hugi (26. Szota) – Kliment (87. Brown Forbes).