GTK Gliwice. Zmora wyjazdów

Gliwiczanie kontynuują pasmo porażek w wyjazdowych meczach. Tym razem niewiele mieli do powiedzenia w Ostrowie Wlkp, przegrywając po raz czwarty.

Stal, która do starcia przystąpiła po dwutygodniowej kwarantannie, od pierwszych minut rzuciła się na rywali. Dominowała. Już po kilku minutach wygrywała 13:4 i prowadzenia nie oddała do końca spotkania.

Goście nie potrafili złapać rytmu. W pierwszej połowie trafili zaledwie jeden z 11 rzutów za trzy punkty! W trzeciej kwarcie, po serii 14:0 Stali przegrywali aż 28:54. To był koniec marzeń o pierwszym wyjazdowym triumfie.

Agred BMSlam Stal Ostrów Wlkp. – GTK Gliwice 83:61 (18:15, 22:13, 24:18, 19:15)

OSTRÓW WLKP.: Green 13 (3×3), Sobin 5, Garbacz 21 (5×3), King 6, Smith 15 (2×3) – Nawrot, Dymała 2, Ryżek 2, Pławucki, Florenc 19 (3×3). Trener Łukasz MAJEWSKI.

GLIWICE: Rhett 9, Perkins 7 (1×3), Gołębiowski 7 (1×3), Szymański 4, Varnado 11 (1×3) – Ł. Diduszko, Majewski 2, Szlachetka 3 (1×3), Henderson 18 (4×3). Trener Matthias ZOLLNER.