Zobacz oceny po meczu Górnik Zabrze – Miedź Legnica

Oceny podopiecznych Marcina Brosza po meczu Górnik Zabrze – Miedź Legnica

TOMASZ LOSKA 4

Wiele razy szedł pod rękę z fartem. W niedzielę mu go zdecydowanie zabrakło. I… przestał być w tym momencie sobą. Niepewne interwencja poza „szesnastką”, strzał Ojamyy (fakt – z rykoszetem) wpuszczony w krótki róg – to nie był „Gienek”, jakiego zna Arena Zabrze.

ADAM WOLNIEWICZ 3

Chyba mocno odczuł czwartkowe 120 minut w meczu pucharowym. A kiedy koledzy w I połowie jeszcze kilka razy przegonili go od jednego pola karnego pod drugie, zaczął oddychać rękawami. Z czego legniczanie skwapliwie korzystali.

DANI SUAREZ 4

Przedmeczowe głosy z obozu zabrzańskiego mówiły o ewentualnej absencji Hiszpana. Zdążył wyleczyć przeziębienie, ale na murawie sprawiał wrażenie ospałego i gorzej niż zwykle czytającego zamiary rywali. Przegrany pojedynek główkowy z Fabianem Piaseckim sprokurował zaś sytuację skutkującą karnym.

PAWEŁ BOCHNIEWICZ 5

Credit Adam Starszynski / PressFocus

Ocena – przy trzech straconych golach – wyższa być nie może, ale też trudno za któryś z nich winić bezpośrednio jego. Wręcz przeciwnie: poza jednym nieudanym zgraniem głową, starał się wprowadzać spokój w grę defensywną zabrzan.

MICHAŁ KOJ 3

Przesadą byłoby stwierdzenie, że jego zagranie ręką ostatecznie rozstrzygnęło losy gry. Generalnie natomiast nie był to „jego” mecz, czego potwierdzeniem – na przykład „zagubienie” w akcji gości, po której Mateusz Szczepaniak trafił w słupek.

KAMIL ZAPOLNIK 4

Po „pokazówce” w Płocku, raczej bezbarwny występ przeciw Miedzi, choć pewnie wnikliwi obserwatorzy prostopadłą piłkę do Igora Angulo (już przy 0:3, niewykorzystaną przez Hiszpana) odnotowali.

SZYMON MATUSZEK 5

Szymon Matuszek w meczu Górnik Zabrze - Miedź Legnica
Credit: Rafal Rusek / PressFocus

Trzy arcyważne interwencje w pierwszym kwadransie we własnej „szesnastce”! Zresztą i w późniejszej fazie jeśli ktoś gościom w okolicach pola karnego gospodarzy przeszkadzał, to właśnie on. Ale w pojedynkę wszystkiego „wyczyścić” nie mógł.

SZYMON ŻURKOWSKI 4

O tym, że w ogóle jest na murawie, widzowie przypomnieli sobie w… 57 min, kiedy oddał soczysty, acz minimalnie niecelny, strzał z 20 metrów. Reszta występu – do zapomnienia…

JESUS JIMENEZ 5

Po kwadransie odnotował „swoje 60 sekund”: najpierw rzucił świetną piłkę za plecy obrońców, ale Igor Angulo miał buty… o numer za małe, by lepiej ją „dzióbnąć”; za moment zaś uderzeniem pod poprzeczkę sprawdził refleks golkipera Miedzi. Aktywny i po przerwie (strzał w 25. sekundzie II połowy) i… niespodziewanie szybko z boiska zdjęty.

ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI 2

„Ziemia do Wolsztyna!” – trzeba by zawołać, by… się przebudził. Może i był faulowany w „szesnastce” Miedzi, ale sędzia nie gwizdnął, a VAR przegapił. A poza tym: „Wolsztyn, mamy problem”!

IGOR ANGULO 6

Do sytuacji strzeleckich – choć nie stuprocentowych – dochodził, z precyzyjnym wykończeniem miał kłopot. „Swoje” zrobił o tyle, że czujność i koncentrację zachował do końca, i dał „górnikom” gola honorowego.

RAFAŁ WOLSZTYŃSKI 2

Gdyby nie inny numer na koszulce i… komunikat spikera o zmianie, widzowie pewnie by nie zauważyli, że w przerwie brat zastąpił brata: (bez)produktywność ta sama.