Żużel. Wolfe znów namieszały

Dopuszczenie MSC Wolfe Wittstock do rozgrywek drugiej ligi doprowadziło do aktualizacji terminarza.


Zgodnie z decyzją GKSŻ w sobotę i niedzielę zostanie rozegrana pierwsza kolejka zmagań, a pozostałe spotkania zostały uznane za „odjechane” awansem.

Najważniejsze spotkanie dla układu tabeli odbędzie się w Opolu. Lider drugiej ligi, Kolejarz podejmie w nim Lokomotiv Daugavpils. Łotysze mają za sobą tylko jedno spotkanie. Powodem jest remont na stadionie w Rzeszowie, przez który ich spotkanie ze Stalą zostało przełożone. W spotkaniu na swoim torze zaprezentowali się przeciętnie pokonując niezbyt wysoko Landshut Devils, ale nieznana jest ich forma wyjazdowa. Kolejarz będzie więc faworytem spotkania. Zwycięstwo w Lokomotivem umocni ich na pozycji tabela w lidze.

Imiennik opolan z Rawicza jest tuż za ich plecami. Tamtejszy Kolejarz jest niżej w tabeli tylko ze względu na gorszy bilans punktów meczowych. Spotkanie z Landshut Devils może ten dystans skrócić. Żużlowcy z Bawarii jak do tej pory przegrali oba spotkania w lidze. W wyjazdowym starciu z Lokomotivem prezentowali się nad wyraz dobrze. Domowe spotkanie z Kolejarzem pokazało jednak problemy Devils w momencie problemu jednego z liderów.

Do spotkania z opolanami Kai Huckenbeck podchodził po poważnym upadku w lidze duńskiej. Stąd też zaprezentował się na torze słabo. Reszta zespołu nie była w stanie wziąć na siebie odpowiedzialności za wynik. Rawiczanie, dodatkowo zmobilizowani zwycięstwem w derbowym pojedynku z PSŻ-em na wyjeździe nie powinni mieć kłopotów z ekipą z Bawarii.


Sobota, 29 maja

Metalika Recykling Kolejarz Rawicz – Trans MG Landshut Devils (godz. 12.00)


Niedziela, 30 maja

OK Bedmet Kolejarz Opole – Optibet Lokomotiv Daugavpils (godz. 12.00)

SpecHouse PSŻ Poznań – 7R Stolaro Stal Rzeszów (godz. 18.00)


Fot. Marcin Karczewski / PressFocus