Zobacz
Do góry

Tauron KH GKS Katowice musi się mieć na baczności

Hokeiści Tauron KH GKS Katowice mają jasno nakreślony plan na ten sezon i skrzętnie, jak na razie, go realizują.

Ich dorobek jest imponujący, bo zaliczyli 17 wygranych i tylko 2 porażki: w Tychach 2:3 oraz na własnym lodzie z Comarch Cracovią 4:5. Jednak przed nimi są dodatkowe wyzwania, bo pozbawieni własnej hali, trenują w Janowie, zaś w II rundzie zaliczają sesję wyjazdową. A na dodatek już niebawem, pod koniec listopada, wystąpią w III rundzie Pucharu Kontynentalnego w Belfaście.

Porównywalny poziom sportowy

Katowicki zespół jest odpowiednio zbilansowany, choć nie ma takiego składu liczebnego, jaki posiada GKS Tychy. Niemniej jakościowo obie ekipy są mniej więcej na tym samym poziomie sportowym. Fachowcy są zgodni, że w tym sezonie liga jest bardziej wyrównana i częściej dochodzi do nieoczekiwanych rezultatów.

– Gdy dwa lata temu wyjeżdżałem do Grodna w lidze były dwie czy trzy drużyny, które dominowały – mówi środkowy napastnik Tauronu, Grzegorz Pasiut. – Poziom zespołów, umownie nazwijmy średnich, na pewno się podniósł i teraz każdy może wygrać z każdym. Oczywiście, że są również kluby, które borykają się z problemami, ale to żadna nowość w naszej lidze.

Drugi rok projektu

Hokeiści z Tauronu nie ukrywali swoich aspiracji przed sezonem. Imponują równą formą, zdyscyplinowaniem taktycznym i niewątpliwie potrafią najlepiej rozgrywać przewagi. – Ten projekt jest budowany drugi rok, ale już w poprzednim sezonie chłopaki pokazali, że można wiele osiągnąć – dodaje Pasiut.

Serial GieKSy podtrzymany w Oświęcimiu

– Każdy z nas jest świadomy po co przyszedł do tej drużyny i co chcemy osiągnąć. Teraz stworzyliśmy fajny zespół, który może wiele zwojować, ale również chyba jeszcze nie pokazaliśmy wszystkich swoich atutów. To dopiero początek sezonu, tak naprawdę zabawa na poważnie zacznie się w grudniu i wówczas będziemy wiedzieli, kogo i na co stać. Najciekawsze wydarzenia dopiero przed nami.

Pod dużym napięciem

Katowiczanie od początku nie mają łatwego życia, bo najpierw grali wszystkie mecze u siebie, część awansem i kilka wyjazdowych, bo teraz nie mogą trenować w „Satelicie” (szczyt klimatyczny w Katowicach) i powrócą do niej może pod koniec grudnia lub w styczniu. Jednak nieźle sobie radzą i unikają, w przeciwieństwie do swoich największych rywali, wpadek.

– Oczywiście, że potyczki z Tychami są pod dużym napięciem i dostarczają największych emocji (podział punktów 2:3 i 5:2 – przyp.red.) – podkreśla doświadczony napastnik. – Niemniej trzeba się mieć na baczności, bo wszystkie zespoły chcą wygrywać z nami i tak są nastawione. W Gdańsku wygraliśmy 2:1, ostatnio w Oświęcimiu wcale nie było łatwo, bo rywal nam się postawił. Przed nami spotkanie w Jastrzębiu i też trzeba być skoncentrowanym i prezentować stabilną grę przez 60 minut. To prawda, że gramy zdyscyplinowany hokej i skuteczny w przewagach. To wynika z naszej taktyki, bo gramy trzema piątkami i każdy ma przypisaną określoną rolę. Tutaj nie ma przypadku i oby to trwało do końca sezonu.

Polska Hokej Liga

Wtorek, 30 października
JASTRZĘBIE, 18.00: JKH GKS – Tauron KH GKS Katowice.
BYTOM, 18.00: Węglokoks Kraj Polonia – Energa Toruń.
OŚWIĘCIM, 18.00: Unia – GKS Tychy.
OPOLE, 18.30: PGE Orlik – Zagłębie Sosnowiec.
KRAKÓW, 18.30: Comarch Cracovia – TatrySki Podhale Nowy Targ.

Komentarze

Więcej w hokej

 • Gusow odda serce szczerozłote za swoich chłopaków

  Niektórzy są wzorcem na treningu i poza nim, inni mają wysokie wymagania, ale na lodzie ich nie potwierdzają. Jeszcze inni nie...

  Włodzimierz Sowiński19 kwietnia 2019
 • Siekiera nie spadła

  Tyscy hokeiści GKS dwa razy znaleźli się w trudnych sytuacjach, ale potrafili wyjść z tych opresji i teraz świętują.

  Włodzimierz Sowiński16 kwietnia 2019
 • Daleko do normalności

  Sezon w ekstralidze można byłoby uznać za udany. Ale dobre wrażenie mocno popsuło przedwczesne rozstanie z rozgrywkami Polonii Bytom i Orlika...

  Włodzimierz Sowiński16 kwietnia 2019
 • Komorski: Radość podwójna

  Pięć pytań do środkowego GKS-u Tychy, 2-krotnego mistrza Polski.

  Włodzimierz Sowiński15 kwietnia 2019
 • Bez rozgrzewki. Hokej jest jakiś inny

  Środowisko hokejowe w naszym kraju najwyraźniej nie ma potencjału, by dokonać samooczyszczenia i samouleczenia.

  Redakcja14 kwietnia 2019
 • GKS Tychy w mistrzowskiej koronie. Feta pod Wawelem

  Tyszanie przełamali kompleks Comarch Cracovii i w finale o mistrzostwo Polski po raz pierwszy wygrali rywalizację z „Pasami”.

  Włodzimierz Sowiński13 kwietnia 2019
 • Bez marudzenia

  Niech ten playoffowy maraton już się skończy - mówią zgodnym głosem w tyskiej ekipie. GKS bliski mistrzostwa Polski...

  sow13 kwietnia 2019
 • Blisko, coraz bliżej

  W finałowej serii o mistrzostwo Polski jest 3-2 dla tyszan. Ostatni mecz w sobotę pod Wawelem? Gwarancji nie ma!

  Włodzimierz Sowiński11 kwietnia 2019
 • Hokej. Temperatura wzrasta

  Kto na lodzie będzie spokojniejszy i rozsądniejszy w najważniejszych momentach, ten zostanie mistrzem Polski.

  sow11 kwietnia 2019