1. kolejka ekstraklasy pod napięciem!

Przed nami 1. kolejka ekstraklasy sezonu 2023/2024. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i będą pod napięciem!


Życie na niebiesko

pod napięciem
Fot. Marcin Bulanda/Press Focus

Po sześciu latach tułaczki na należnym sobie miejscu w końcu znalazł się Ruch Chorzów. 14-krotni mistrzowie Polski w niedzielę rozegrają pierwszy od 2017 roku mecz na szczeblu ekstraklasy, co będzie wiązało się z ogromnym zainteresowaniem publiki nie tylko górnośląskiej. W dodatku rywalem będzie Zagłębie Lubin, a więc zespół prowadzony przez doskonale znanego przy Cichej Waldemara Fornalika, który latem oddał Ruchowi dwóch swoich zawodników – Bartolewskiego i Starzyńskiego. „Niebieskich” czeka trudny sezon. Nie mają swojego stadionu, ich budżet jest wyjątkowo skromny, a kadra (na papierze) taka sobie – ale wygrana na inaugurację może nakręcić spiralę sukcesów!


Niełatwe inauguracje

pod napięciem
Fot. Tomasz Kudala/Press Focus

O transferach, jakie w ciągu ostatnich tygodni wykonał Lech, było w naszym kraju bardzo głośno. I tak mocna kadra „Kolejorza” została jeszcze dodatkowo wzmocniona, przez co oczekiwania w stosunku do niego są ogromne. Ciekawe, jak poznaniacy poradzą sobie na inaugurację sezonu w Gliwicach, tym bardziej że po raz ostatni wygrali w pierwszej kolejce… w 2018 roku. W starciach z Piastem są co prawda niepokonani od 9 gier, ale należy pamiętać, że gliwiczanie jak mało kto chcą udanie zainaugurować rozgrywki. W ostatnich latach zasłynęli z fatalnych jesieni i rewelacyjnych wiosen, dlatego teraz oczekują poprawy. Z tego powodu mecz Piast – Lech zapowiada się niezwykle interesująco.


Historyczny moment

pod napięciem
Fot. Krzysztof Porębski/Press Focus

Ekstraklasa w tym sezonie będzie gościć beniaminka absolutnego, czyli takiego, który jeszcze nigdy wcześniej na tym szczeblu nie występował. Wielu ekspertów Puszczę ocenia jako głównego kandydata do spadku z różnych powodów, ale faktem jest, że presja wyniku w Niepołomicach na pewno nie zaistnieje. W swoim pierwszym, historycznym spotkaniu „Żubry” udadzą się na wyjazd do Łodzi, by zagrać z Widzewem. Ten mecz na stałe zapisze się w ich kronikach, a spodziewać się można fantastycznej atmosfery i ponownie zapełnionego widzewskiego stadionu. Puszcza to klub lubiący niespodzianki, sama ich obecność w ekstraklasie o tym świadczy, więc może… zaskoczy też w Łodzi?


Na zdjęciu: Przed nami 1. kolejka ekstraklasy sezonu 2023/2024. Niektóre spotkania zapowiadają się niezwykle ciekawie i będą pod napięciem!
Foto główne: Marcin Bulanda / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.