38. kolejka PHL. Kolejny ważny krok katowiczan ku czołówce. Ostrze strzelanie w Janowiec

Użyj strzałek ← → do nawigacji

Zagłębie, mimo wyniku 0:1 i sporej przewagi Unii, dzielnie się trzymało do początku trzeciej tercji. Później jednak w krótkim odstępie sosnowiczanie dali sobie wbić trzy gole. Najpierw Przygodzki potężnym strzałem pokonał Czernika, a następnie sposób na golkipera gospodarzy znaleźli Meidl i Malicki. Szczególnie mogła podobać się czwarta bramka dla oświęcimian, bo jej strzelec wykończył koronkową akcję, a na dodatek popisał się ładną sztuczką techniczną. Pewnie w bramce Unii spisywał się Clarke Saunders, który był bliski zachowania czystego konta, ale na minutę przed końcową syreną honorowego gola dla Zagłębia strzelił Tyczyński.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

0:1 – Pretnar – Zatko – Koblar (6:55), 0:2 – Przygodzki – Meidl – Trandin (44:47), 0:3 – Meidl – Trandin (47:49), 0:4 – Malicki – Wanat – Themar (48:06), 1:4 – Tyczyński – Nahunko – Stoklasa (59:00).