4 miliony na Silesię

W minionym tygodniu w Bytomiu władze miasta podpisały umowę z firmą InterHall Sp. z o.o., wykonawcą prac na obiekcie przy ul. Dzierżonia. 1,93 mln złotych pochodzić będzie z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę – ponad 2,2 mln złotych – sfinansuje gmina Bytom.

Inwestycja zrealizowana zostanie jeszcze w tym roku i będzie obejmować m.in.: wykonanie pełnowymiarowego boiska z odwodnieniem oraz nawierzchnią z trawy syntetycznej (spełniającej wymagania FIFA) i piłkochwytów, budowę trybuny dla kibiców na 200 miejsc, remont istniejącego oświetlenia murawy do poziomu 200 luksów, wykonanie ogrodzenia obiektu oraz montaż sprzętu sportowego. Stadion zostanie również dostosowany dla osób niepełnosprawnych poprzez budowę, po obu stronach trybun, miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Założony w 1912 roku KS Silesia Miechowice w latach 50. i 60. minionego stulecia występował na trzecim poziomie rozgrywek centralnych, a w sezonie 1968/69 dotarł do 1/8 finału Pucharu Polski (przegrał 0:4 z Legią Warszawa). Obecnie piłkarze z dzielnicy Bytomia występują w IV grupie ZINA katowickiej klasy okręgowej.