Nie wszystko jest nowe

Dla części zawodników Bruk-Betu Termaliki Nieciecza wymagania nowego trenera są już znane.


Podopieczni Mariusza Lewandowskiego przebywają na zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim, które zakończy się 11 lipca. W pierwszym poważnym sparingu ulegli 0:3 czeskiej Sigmie Ołomuniec.

Dużo biegali

Pierwszy tydzień „Słonie” spędziły na swoich obiektach. Piłkarze nie kryli, że początek przygotowań był bardzo intensywny i odczuwali duże zmęczenie.

– Było bardzo ciężko, dużo biegaliśmy. Myślę, że na obozie bardziej skupimy się na elementach piłkarskich i taktyce – powiedział Adam Radwański, jeden z najważniejszych piłkarzy niecieczan, który po nieudanej walce o powrót do ekstraklasy przedłużył kontrakt. 25-latek gra w Bruk-Becie od trzech lat. Dla niego metody trenera Mariusza Lewandowskiego, który wrócił na ławkę pierwszoligowca, nie są nowością.

– Wiem, czego oczekuje, i jakie będą założenia. Pojawi się kilka nowych elementów, których będziemy się uczyć jako drużyna – podkreśla uniwersalny zawodnik.


Czytaj więcej:


Czech Tomas Poznar minął się z Lewandowskim. Szkoleniowiec został zwolniony w grudniu 2021 roku, po bardzo słabej rundzie jesiennej po awansie do ekstraklasy. Napastnik trafił do klubu cztery miesiące później, gdy drużynę prowadził już jego rodak Radoslav Latal.

– Mam z trenerem Lewandowskim pierwsze doświadczenie i muszę powiedzieć, że to dobry chłopak, który czuje piłkę. Jeśli będziemy realizowali to, czego od nas wymaga, to możemy osiągnąć sukces – uważa.

Dziewiąty sezon Putiwcewa

Przed wyjazdem na Śląsk drużyna ćwiczyła zaproponowane nowe rozwiązania taktyczne w sparingu ze zdeterminowanym, ale mało wymagającym rywalem. Wygrała aż 11:1 ze spadkowiczem z V ligi małopolskiej Radłovią Radłów. Pierwszymi hat-trickami popisali się nowi piłkarze: skrzydłowy Morgan Fassbender i napastnik Jakub Branecki. Bez goli Bruk-Betu zakończył się natomiast wczorajszy mecz kontrolny z rywalem z dużo wyższej półki. Szósta drużyna czeskiej ekstraklasy Sigma Ołomuniec zwyciężyła w Wodzisławiu Śląskim 3:0.

W obu spotkaniach wystąpił Artem Putiwcew, który niedługo zacznie swój dziewiąty (!) sezon w Bruk-Becie. Właśnie przedłużył umowę o rok z opcją przedłużenia. Od lutego 2016 rozegrał 214 spotkań, zdobył 13 bramek, a przy siedmiu asystował. Został pierwszym zawodnikiem klubu spod Tarnowa, który zagrał w seniorskiej reprezentacji. Środkowy obrońca z Ukrainy od ponad półtora roku posiada też polskie obywatelstwo.


Na zdjęciu: Adam Radwański wie, jak pracuje trener Mariusz Lewandowski, a także czego wymaga od zawodników.
Fot. Marta Badowska/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was oczywiście w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych. Możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie nas oczywiście na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.